Geopolityka

Duńczycy kupują polskie samochody specjalne

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Do duńskiej straży pożarnej trafi 7 nowych pojazdów specjalnych wyprodukowanych przez WISS. 

Firma z Bielska-Białej zaopatrzy Duńczyków w dwa typy pojazdów ratowniczo-gaśniczych, które spełniają wymagania duńskiej straży. Na wyposażeniu obu samochodów znajdziemy m.in. system piany sprężonej CAFS, system układy wysokiego ciśnienia COBRA, hydrauliczny generator prądotwórczy z możliwością wytwarzania 230 oraz 400 W a także wysokiej jakości maszt oświetleniowy.

Pojazdy są również wyposażone w zawieszenie pneumatyczne, które zapewniają odpowiednią trakcyjność jazdy. W kabinie znajdziemy także dodatkowy system ogrzewania i chłodzenia. 

Od 2013 roku dostarczyliśmy naszym zachodnim partnerom 50 pojazdów specjalnych za łączną kwotę 7 449 000 euro. (...) Podczas finalnej inspekcji, nasi kontrahenci zostaną przeszkoleni z obsługi pojazdów, najpierw w Polsce, a później przez naszych dystrybutorów w Danii.

Prezes WISS Mariusz Rosa

Dania to nie jedyny europejski kraj, który wybrał maszyny bielskiego producenta. Firma WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Islandii, Belgii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło kontrakty na kwotę ponad 127 mln euro.

 

Komentarze (3)

  1. dimitris

    Zauważyłem nowoczesne, polskie wozy strażackie w Grecji, m.in. w Litochoro (Park Narodowy Olimpu), producenta nie pamiętam, jakiś Śląsk, ...było nam miło :)

  2. jaropeł

    a ten hydrauliczny generator prądotwórczy z możliwością wytwarzania 230 oraz 400 W. jest zapewne konstrukcji inż Taratajko, nowsza wersja na pedały (ups)

  3. poltras3

    słabo z tymi generatorami mała wiertarkę zasilą najwyżej......