Reklama

Geopolityka

DPS Forum: Współczesne projektowanie dla zbrojeniówki [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Projektowanie w XXI wieku polega na stworzeniu koncepcji czegoś, co powstaje w głowie, w myślach projektantów, inżynierów i designerów, a następnie za pomocą narzędzi do parametrycznego projektowania 3D zwirtualizowania projektu - mówił w rozmowie z Defence24.pl, Paweł Dziadosz, General Manager DPS Software Sp. z. o. o. Prezentowana oferta obejmowała również rozwiązania dla przemysłu zbrojeniowego.

Paweł Dziadosz w rozmowie z Defence24.pl omówił zagadnienia projektowania podczas tegorocznej edycji DPS Forum 2016 – XV Konferencji Nowoczesnych Technologii. "DPS Forum jest wydarzeniem, które ma na celu zebranie użytkowników, pasjonatów nowych technologii w jednym miejscu, pod jednym dachem" - mówił. Podkreślił również, że ważne są rozmowy o trendach w branży i tym, co czeka ją w przyszłości.

Tegoroczna edycja DPS Forum poświęcona była projektowaniu dla ludzi. Jak zaznaczył Paweł Dziadosz, "projektowanie dla ludzi, czyli wszystko to, co robią projektanci, konstruktorzy, designerzy w dzisiejszym świecie".

Projektowanie w XXI wieku polega na stworzeniu koncepcji czegoś, co powstaje w głowie, w myślach projektantów, inżynierów i designerów, a następnie za pomocą narzędzi do parametrycznego projektowania 3D zwirtualizowania projektu.

Paweł Dziadosz, General Manager DPS Software Sp. z. o. o.

Zwirtualizowany projekt jest następnie poddawany m.in. symulacji, wizualizacji, analizie.

DPS Software Sp. z. o. o. zajmuje się dostarczaniem rozwiązań dla wszystkich branż polskiego przemysłu. Jak podkreślił Paweł Dziadosz, są to głównie rozwiązania inżynierskie. "W chwili obecnej również wykonujemy pewne ruchy w kierunku wejścia w rozwiązania biznesowe, ponieważ rozwiązania inżynierskie ściśle wiążą się z rozwiązaniami biznesowymi" - dodał.

Dla przemysłu zbrojeniowego proponujemy rozwiązania, które służą konstruktorom naszej polskiej myśli zbrojeniowej w przemyśle obronnym do projektowania 3D, do przeprowadzania analiz, symulacji, wizualizacji, zarządzania dokumentacją w obrębie całej organizacji oraz całych grup konstruktorów i projektantów.

Paweł Dziadosz, General Manager DPS Software Sp. z. o. o.

Konferencja, która odbyła się w Polsce po raz piętnasty, była okazją do poznania polskich firm korzystających z najnowszych technologii, takich jak np. Husarska Design Studio. Projekt tego studia z Krakowa - innowacyjny robot rehabilitacyjny Luna EMG dla pacjentów cierpiących na schorzenia nerwowo – mięśniowe wzbudza zainteresowanie na całym świecie. W trakcie konferencji prezentowano również m.in. rozwiązania, oferowane dla przemysłu zbrojeniowego.

Program DPS Forum co roku składa się z wykładów i prezentacji poświęconych nowym technologiom – prelegentami są przedstawiciele świata akademickiego i biznesu. Podczas konferencji miała też miejsce premiera SOLIDOWORKS 2017.

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (2)

 1. Plush

  Kocham ten kraj. Wiecznie Forum obrady rozmowy plany dialogi przetargi uwalone i tak w koło macieju a kasa dla tych inteligentów leci........armia słaba nieliczna i niedostatecznie uzbrojona a w związku z tym liczyć na NATO musimy bo sami nie jesteśmy się w stanie obronić. Dramat

  1. .

   ....selekcja negatywna w polityce,duzo tłumaczy... Pytanie,czy zatrudnił bys w swojej prywatnej firmie specjalistów z politycznego rozdania?

 2. Speed

  Skuteczny spowalniacz projektowy w postaci zarządzania zgodnie z prince w zupełności wystarcza.

Reklama