Eurosatory 2018: WB Group „pod sztandarem” dronów

12 czerwca 2018, 09:15
Stoisko
Fot. M.Dura
Reklama

Polska grupa przemysłowa WB Group na międzynarodowej wystawie uzbrojenia i sprzętu wojskowego Eurosatory 2018 w Paryżu prezentuje „w metalu” dwa systemy bezzałogowe i radiostację programowalną.

Rozwiązaniami prezentowanymi „w metalu” na polskim stanowisku wystawienniczym są dwa drony razem z opakowaniami transportowymi, które są już wykorzystywane w polskich siłach zbrojnych:

  • dron - amunicja krążąca typu Warmate, firmy WB Electronics, która może być przeznaczona zarówno do wykonywania misji rozpoznawczych jak i uderzeniowych;
  • dron rozpoznawczy FlyEye należącej do WB Electronics spółki Flytronic

Oba drony są też eksportowane, między innymi na Ukrainę. Nieco mniej wyróżnionym na stanowisku wystawienniczym w Paryżu choć równie ważnym elementem oferty grupy WB jest radiostacja programowalna z serii COMP@N produkowana przez wchodzącą w skład WB Group spółkę Radmor S.A. z Gdyni.

Można odnieść wrażenie, że podstawowym zadaniem WB Group na Eurosatory 2018 jest zaznaczenie swojej obecności oraz gotowość do udzielania wszelkiego rodzaju informacji dla wojskowych i firm zainteresowanych ewentualną współpracą lub oferowanymi produktami.

image
Fot. M.Dura
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
JSM
wtorek, 12 czerwca 2018, 12:24

Jedynym sensownym sposobem zastosowania dronów tego typu jest ukraiński system Sokół. Grupa 3 opancerzonych pojazdów mogąca transportować i kontrolować łącznie nawet 36 Warmatów + FlyEye daje manewrowość i konkretną siłę rażenia. Pomysł żeby piechociarze nosili to na plecach jest tak głupi że ręce opadają i świadczy o tym, że nasza generalicja nadaje się tylko do pełnej wymiany.

dropik
środa, 13 czerwca 2018, 14:49

minister to tak wymyślił. miało być 1000 dronów i to szybko to kupili

Marek1
środa, 13 czerwca 2018, 11:11

JSM - faktycznie Ukraińcy błyskawicznie wymyślili cały system jak tylko zapoznali się z możliwościami Warmate. Do roku 2022 chcą wyposażyć każdą brygadę panc/zmot w 1-2 syst. Sokół. Nasze \"geniusze\" z MON i WP gardzą cudzymi rozwiązaniami, a że własnych NIE potrafią wymyślić, więc póki co NIE mają żadnej sensownej koncepcji dla Warmate. Jak zwykle zresztą ...

windy_city
wtorek, 12 czerwca 2018, 12:04

to ci, co \"nie wyrabiają\" z realizacją zamówień?

Tweets Defence24