Defence24 TV - zobacz więcej

Gen. Skrzypczak: Ukraińskie Abramsy i Leopardy najlepiej sprawdzą się w ofensywie

Fot. Defence24.pl

W programie "SKANER Defence24" gościliśmy generała Waldemara Skrzypczaka, byłego dowódcę Wojsk Lądowych. Doświadczony wojskowy ocenił najlepsze zastosowanie czołgów Abrams i Leopard dla Ukrainy oraz przeanalizował sytuację operacyjną po stracie Sołedaru i bitwie o Bachmut. 

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Komentarze (4)

 1. Avengers

  A to nie ten pan przewdwal ofesywe Ukrainska do konca 2022?

 2. Palmel

  panie gen Pan jest za impulsywny w porównaniu z gen Komornickim ale wszyscy : analitycy, dziennikarze, emerytowani wojskowi zapominacie o jednej rzeczy napiszę coś niepopularnego że Rosja nie może przegrać tej wojny, ostatnie głosowania w ONZecie są 120 dla Rosji do 50 a zapominacie że Rosja ma broń atomową i może jej użyć a Ukraina nie jest w NATO i co wtedy ?

  1. Adam S.

   Serio? Rosja ma broń jądrową? No paczpan, cały świat zapomniał, ale Palmel pamięta :) Otóż rosja już przegrała tę wojnę. Straszą bronią jądrową od roku i nic z tego nie wynika. Doskonale wiedzą, że użycie broni jądrowej spowoduje że cały świat obróci się przeciw nim ( także od Chiny i Indie) oraz nastąpi atak konwencjonalny na rosyjskie bazy i przemysł, sprowadzając ją do średniowiecza. Co tam, średniowiecze już się zbliża. Do epoki kamienia gładzonego.

 3. nadszyszkownik zielony

  Cytuję generała Skrzypczaka z 7 marca 2022: Rosjanie gonią resztkami sił. Wojna rozstrzygnie się w ciągu 2-3 dni.

 4. Chyżwar

  Na M1 se chłopaki trochę poczekają. Dobrze, że Biden posłuchał wojskowych. Oni zamiast iść na wariata myślą systemowo.