Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Defence24Week #14: Rosjanie boją się Abramsów i F-16. Apache dla Polski

Autor. Defnece24

Defence24Week to nowy format, w którym podsumowujemy najważniejsze informacje ubiegłego tygodnia związane z szeroko pojętym sektorem obronnym oraz sektorem bezpieczeństwa.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Czytaj też

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Reklama

Komentarze (3)

 1. rwd

  Może i się boją ale nie na tyle by zakończyć wojnę. Żeby Rosja przyznała się do porażki, to trzeba coś więcej niż kilkudziesięciu nowych, zachodnich czołgów czy samolotów. One będą stanowić problem ale nie zagrożenie dla kacapów. Przeniesienie wojny na obszar Rosji, bombardowanie Moskwy i innych miast może skłonić ludzi trzymających władzę do usunięcia Putina a Rosjan do porzucenia utopijnych wizji ich wodza. I takiej broni brakuje Ukrainie.

  1. Mikołaj

   Weź nawet nie wymieniaj takich "pomysłów " . Bombardowania Moskwy oznacza że będziesz mógł już zawijać się w prześcieradło i czołgać w kierunku cmentarza. W wojnie konwencjonalnej Ukraina wraz z NATO nie ma bazy wytwórczej w postaci przemysłu ciężkiego, amunicyjnego. To dopiero ma być częściowo odtwarzane w USA aby za 2 lata orodukiw 150 tys. Amunicji 155mm miesięcznie. Generalnie mogę Ci przytoczyć dane z Nostradamusa : " 1999 i 7 miesięcy zstąpi z nieba Król Grozy który wskrzesi Wielkiego Króla Północy, przedtem i potem Mars bedzue panował szczęśliwie. Lato 1999 to objęcie władzy przez Władimira Władimirowicza, w tradycji Rosji władza zstępuje z nieba. Wielki Król Północy - to wystarczy spojrzenie na mape. Mars - Bóg wojny.

  2. kaczkodan

   @Nikołaju, zachód ma jeszcze kilkaset tysięcy ton "wycofanej" amunicji kasetowej. Tak że kryzys amunicyjny jest do rozwiązania przy pomocy jednego ruchu pióra.

 2. Olo75

  Troszkę błędne myślenie odnośnie tych czołgów mi się wydaje... Przecież w realnej walce nie tylko będą spotkania czołg vs czołg, dla tego mimo przewagi np Abramsów nad Teciakami ciekaw jestem np jak będzie wyglądało spotkanie: Abrams/Leopard vs Lancet Abrams /Leopard vs Kwitnik (chyba tak się ta rosyjska amunicja nazywa?) Abrams/Leopard vs Kornet lub Chrizantema... Co sądzicie?

  1. Chyżwar

   Kwitnyk to ukraińska amunicją. Wzorując się technologii tam zastosowanej opracowaliśmy własne APR.

  2. Sorien

   Ruskie pewnie wiedząc o ułomności swoich czołgów będą unikać zachodnich konstrukcji bo wiedza ze taki t-72 nawet B3 ma marne szanse z zachodem .... Więc będą w nich pakować wszystkim tylko nie czołgami chociaż pewnie pojedynki się zdarzyą . Ogulnie rzecz biorąc najważniejsze chociaż są też inne aspekty ale najważniejsze to czym czołg strzela amunicja jaka

 3. Sorien

  Jak sam Putin twierdzi - ta wojna to wojna Rosji o niepodległość.... Więc w tej wojnie będą walczyć do końca .... Ruskie mają tylko jedne antidotum na technologię zachodu -miliony swoich piechurów i tym będą walczyć . Wierzcie mi że ta wojna to co się teraz dzieje to dopiero rozgrzewka przed tym co się będzie działo .... Ruskie nie odpuszcza bo nawet tak jak mówią Ukriańacy komentatorzy Putin tarktuja tą wojnę jak wojnę egzystencjonalna więc walka do końca jak o życie .... A co według mnie się stanie . Putin czeka i powoli próbuje jak zachód przekroczy wszystkie Shollca(czołgi , samoloty , rakiety dalekiego zasięgu) czerwone linie prócz tylko bezpośredniego wejścia w bój to do gry wejdzie Korea Północna i wyśle swoje posiłki - Putin ogłosi powszechna mobilizację i za cene 1.5 -2 mln ludzi zdobędą całą Ukriaine a przynajmniej część po wschodniej stronie Dniepru . Największym problemem UA brew pozorom nie jest sprzęt bo ten dostaną tak czy siak ale są nim ilość własnych ludzi

Reklama