Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Nowy samolot dla VIP-ów w Polsce; Hiszpania zaostrza ton wobec Rosji; George Friedman o NATO

Samolot Boeing 737 "Józef Piłsudski" do przewozu najważniejszych osób w państwie. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Samolot Boeing 737 "Józef Piłsudski" do przewozu najważniejszych osób w państwie. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa. 

Rafał Stefaniuk, Nasz Dziennik, „Statecznik z Piłsudskim”: W środę do Polski przyleciał Boeing 737-800, który posłuży do przewożenia najważniejszych osób w państwie. „Boeing 737-800 Józef Piłsudski jest jedną z trzech „średnich” maszyn, które MON kupił w marcu tego roku za 2,06 mld zł netto, aby służyły najważniejszym osobom w Polsce. Kolejne Boeingi 737 (tym razem w wersji BBJ2) trafią do Polski do 2020 r.”


 

Bartosz Kaczorowski, Gazeta Polska Codziennie, "Katalonia nie będzie drugim Krymem”: Po latach dobrych relacji w kontaktach między Hiszpania a Rosją dochodzi do zmiany jest ona wynikiem zaangażowania w sytuację w Katalonii. „Powszechne przekonanie rządu w Madrycie co do rosyjskiego wsparcia separatystycznych tęsknot Katalonii sprawiło, że Moskwa zaczęła być postrzegana jako państwo siejące destabilizację i separatyzmy, (…).” 


 

Tomasz Walczak, Super Express, „Rządy PiS to nadal demokracja liberalna”: W rozmowie z Tomaszem Walczakiem amerykański politolog George Friedman komentuje amerykańską politykę zagraniczną oraz stan NATO: „ Pamiętam oskarżenia pod adresem Trumpa, że chce wyprowadzić Polskę z NATO. Problem jest taki, że to Niemcy  niektóre inne państwa europejskie wyszły z NATO. (…) Po prostu nie mają armii. Jak można być członkiem sojuszu militarnego, nie mając odpowiednich sił zbrojnych?”

Reklama

Komentarze (1)

  1. Drzewica

    Niemcy wyszły z NATO nie mając odpowiednich sił zbrojnych, tak, ale jednocześnie te same Niemcy wkładają dużo wysiłku w rozwijanie i doskonalenie sił zbrojnych Rosji podobnie jak we wspieranie rosyjskiej gospodarki! To groźne dla Polski współdziałanie państw sąsiadujących, mających w swej historii zabory Polski i agresywne działania.

Reklama