Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Nowi rekruci na AWL; Spięcie dyplomatyczne na linii USA - Dania

fot. MON
fot. MON

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Nikodem Prokocimski, Gazeta Polska Codziennie, „Nowi rekruci we wrocławskiej uczelni”: Nowo przyjęciu studenci wojskowi rozpoczynają tak zwaną „unitarkę”. Władze uczelni zapowiadają zwiększenie ilości miejsc dla przyszłych oficerów. „Największa i najważniejsza uczelnia wojskowa w Polsce przyjęła kolejny rocznik podchorążych. W tym roku jest ich 365. Od kilku lat ta liczba rośnie. [...] Dzisiaj mamy ich prawie 1400, a będziemy mieli jeszcze więcej - zapowiada gen. bryg. Dariusz Skorupka, rektor komendant Akademii Wojsk Lądowych. Jak tłumaczy, rosnąca liczba wojskowych studentów na uczelni wynika z potrzeb Sił Zbrojnych RP.”


Jędrzej Bielecki, Rzeczpospolita, „Trumpowi zostaje już tylko Polska”: Prezydent USA odwołał swoją wizytę w Danii. Powodem tej decyzji ma być brak zgody władz Danii na zakup przez USA Grenlandii. „To było totalne zaskoczenie nie tylko dla Duńczyków, ale nawet dla najbliższych współpracowników Donalda Trampa. Jeszcze w poniedziałek po południu ambasador USA w Kopenhadze Carla Sands wysłała tweet ze zdjęciem wielkiego telebimu w centrum stolicy królestwa i komentarzem: Dania jest gotowa na przyjazd prezydenta USA.”


Reklama

Komentarze (2)

  1. Hirsch

    Brawo Dania!

  2. jurgen

    można kupić ten telebim od Danii po taniości - będzie na mecze siatkarzy - oh wait, oni ostatnio nic nie chcą sprzedać :)

Reklama