Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Flytronic złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników MON i PGZ; NSZZ Pracowników Wojska zapowiada protest w maju

Fot. WB Electronics
Fot. WB Electronics

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Zbrojeniówka strzela w MON”: Spółka z Grupy WB - Flytronic - złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników resortu obrony i pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „Sprawa dotyczy wartej prawie 800 mln zł umowy na bezzałogowce. Chodzi o program <<Orlik>>, a dokładniej o platformy przeznaczone do prowadzenia działań rozpoznawczych [...] Problem w tym, że to konsorcjum było jedynym oferentem. MON nie ujawniło, dlaczego zwróciło się tylko do jednego podmiotu.”


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Cywilni pracownicy wojska poinformują NATO o pensjach”: NSZZ Pracowników Wojska zapowiada protest w maju i sprzeciwiają się arbitralnej decyzji podjętej przez szefa MON o podwyżkach. „Jak nas poinformował przewodniczący związku Zenon Jagiełło, organizacja przeprowadzi konsultacje w sprawie wszczęcia sporu zbiorowego z pracodawcami wojskowymi, przekaże też informację o sytuacji materialnej cywilów do sojuszników z NATO, wystąpi do prezydenta RP Andrzeja Dudy o pomoc w negocjacjach z MON. Związkowcy uważają, że zatwierdzone ostatnio przez szefa MON Mariusza Błaszczaka podwyżki są zbyt niskie.”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.