Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Chiński żołnierz przyszłości

Podobnie jak m.in. Rosjanie, Chińczycy pracują nad wyposażeniem przyszłości opartym na egzoszkielecie – fot. topwar.ru
Podobnie jak m.in. Rosjanie, Chińczycy pracują nad wyposażeniem przyszłości opartym na egzoszkielecie – fot. topwar.ru

Egzoszkielet będzie osnową dla wyposażenia chińskiego żołnierza przyszłości. Informacje o pracach nad takim projektem przekazała za mediami chińskimi agencja ITAR-TASS.

Działający model ezgoszkieletu dla żołnierzy chińskich opracowano w głównym szpitalu Nankińskiego Okręgu Wojskowego. W czasie prób z jego wykorzystaniem przenoszono bez trudności skrzynkę z amunicją o wadze 35 kg na odległość kilkudziesięciu metrów, nie odczuwając ciężaru i bez krepowania ruchów.

Twórcy systemu wykorzystywali przy projektowaniu egzoszkieletu zasady bioniki, adaptując do tego urządzenia rozwiązania z żywych organizmów. Pozwoliło to zintegrować system sterowania poszczególnymi modułami konstrukcji z egzoszkieletem i człowiekiem.

Chińczycy nie zdradzili, do jakich zadań ma być przygotowany projekt informując jednak, że jest on realizowany dla potrzeb armii. Przypuszcza się, że chodzi przede wszystkim o zabudowanie na bazie egzoszkieletu całego ekwipunku żołnierza przyszłości, w tym urządzeń łączności, systemu dowodzenia i samoobrony.

Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje się również w Rosji, Stanach Zjednoczonych i Francji.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Galiciusz

    no, no ... z obrazka wynika że także grali w Crysis 3 ;-)

    1. Andy

      O tym samym pomyślałem :D

Reklama