Bruno Even nowym CEO Airbus Helicopters

15 lutego 2018, 15:16
Reklama
Defence24
Defence24

Bruno Even, dotychczasowey dyrektor generalny (CEO) działu Helicopter Engines we francuskim koncernie Safran obejmie od 1 kwietnia 2018 roku stanowisko CEO w firmie Airbus Helicopters. 

Nowy dyrektor generalny zastąpi na tej pozycji Guillaume Faury, który w przyszłym tygodniu oficjalnie zostanie prezesem działu Airbus Commercial Aircraft. Bruno Even będzie raportować w strukturze grupy bezpośrednio do dyrektora generalnego Airbusa Toma Endersa, który wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. 

Bardzo się cieszę, że mogliśmy przyciągnąć doświadczonego menedżera, aby dołączył do Airbusa. Bruno Even wspiął się na kierownicze stanowiska w Safran w bardzo młodym wieku. Jego szeroka wiedza na temat branży śmigłowcowej i jego silna koncentracja na kliencie w połączeniu z doświadczeniem projektowym i inżynieryjnym sprawiają, że Bruno jest idealnym kandydatem do zastąpienia Guillaume Faury, a także kontynuacji usprawnień w bardzo wymagającym środowisku biznesowym.

Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa

Zgodnie z komunikatem firmy miniony rok był bardzo dobry dla Airbus Helicopters. Koncern dostarczył 409 śmigłowców i zdobył zamówienia brutto na 350 śmigłowców (335 netto), uzyskując przy tym sukcesy komercyjne w segmencie śmigłowców ciężkich i super-średnich. Zgodnie ze słowami dotychczasowego prezesa firma planuje na 2018 rok kontynuacje transformacji, której głównym celem będzie przyspieszenie tych wysiłków poprzez zwiększenie stopnia digitalizacji naszych produktów, usług i operacji. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
hmm?
piątek, 16 lutego 2018, 08:48

To śmigłowce liczone są w netto i brutto?

Tweets Defence24