Reklama

Siły zbrojne

Air Show 2017 w Radomiu jednak się odbędzie

Fot. J. Sabak
Fot. J. Sabak

„Air Show 2017 w Radomiu! Miasto jest gotowe na wielkie wyzwania, a wojsko deklaruje, że pokazy będą miały najwyższy poziom. Niebawem więcej szczegółów!” - napisał prezydent Radosław Witkowski na portalu społecznościowym po spotkaniu z przedstawicielami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Organizacja tegorocznego Air Show w Radomiu stała pod znakiem zapytania od czasu podjęcia Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych decyzji o organizacji pokazów lotniczych Air Show w 2018 roku z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Zgodnie z tradycją odbywająca się co dwa lata impreza powinna mieć miejsce w roku 2017, jednak przyszłoroczna impreza ma głębokie uzasadnienie okrągłą rocznicą.

Czytaj też: Radomski Air Show w 2018 roku

W grudniu ubiegłego roku wojsko poinformowało, że nie będzie organizować Air Show w 2017 roku, ale nie wykluczało ograniczonego udziału w mniejszej imprezie w rodzaju pikniku lotniczego. Po rozmowach z przedstawicielami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, prezydent Radomia poinformował 26 stycznia, że wojsko zadeklarowało przygotowanie szerszego, interesującego i atrakcyjnego programu. Miasto ma również podjąć się działań związanych z organizacją imprezy niezależnie od planów na rok przyszły.

 

Reklama

Komentarze (2)

 1. m.h.

  o atrakcjach to już w tym momencie nie ma mowy, chyba że rozpylenie różowo - białej flagi RP przez Iskry nazwać atrakcją. Nic nie warte przepychanki. Jedyna nadzieja to, że przygotowania do 2018 już trwają i najlepsi z najlepszych dostali już wstępnie zabookowali terminy...

 2. Powodzenia

  Raczej piknik lotniczy. Kto niby przyleci zza granicy jak już większość dopięła swój terminarz? Zaproszenia wysyła się od października a nie w lutym.

  1. Jan Niezbędny

   W tej sytuacji trzeba się przełamać i zaprosić Rosjan każdy chętnie zobaczy Su -27 a nie tak jak ostatnio dziadowski pokaz greków na F-16.

Reklama