Przemysł Zbrojeniowy
Nowy prezes zakładów Autosan
Michał Stachura został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Autosan, wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
31 maja br. Marek Opowicz przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu Autosan sp. z o.o. Rada Nadzorcza Spółki podziękowała mu za pracę w okresie przejściowym, który nastąpił bezpośrednio po akwizycji zakładu przez należące do PGZ spółki PIT-Radwar i Hutę Stalowa Wola. Tego samego dnia Rada Nadzorcza Autosana powołała Michała Stachurę na stanowisko Prezesa Zarządu tej spółki.
Procedurę zakupu zakładów Autosan przez PIT-Radwar i HSW zakończono podpisaniem 30 marca ubiegłego roku stosownej umowy, o wartości 17,3 mln zł. Przy okazji jej zawarcia podkreślano, że celem jest między innymi zbudowanie w zakładach potencjału budowy pojazdów na potrzeby programów modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP. Na przełomie listopada i grudnia PGZ, Autosan i Raytheon podpisały list intencyjny dotyczący współpracy związanej z programem obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła.
PGZ podkreśla, że powodem zmian na stanowisku Prezesa Zarządu Autosana konieczność wprowadzenia modyfikacji w modelu zarządzania przedsiębiorstwem oraz przeprowadzenia jego integracji z innymi spółkami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także przygotowania zakładów do realizacji nowych zadań.
Michał Stachura jest absolwentem Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Posiada doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem zdobyte w prywatnych spółkach działających w branży informatycznej. Od 2010 r. pełnił w nich funkcję p.o. Prezesa Zarządu oraz Prezesa Zarządu. Ma także kilkuletnie doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych.
Nowy prezes Autosana ukończył także na Politechnice Rzeszowskiej studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Z kolei w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie (która jest jednostką akredytowaną przez Apsley Business School of London) ukończył studia z obszaru zarządzania i biznesu (MBA), uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration.
Cywill
Z Autosanem to dobry pionierski pomysł. Wg prawa UE państwo nie może wspierać gospodarki, ale firma PGZ już tak.Teraz PGZ powinno wykupić inne, (tym razem strategiczne firmy zaczynając od Emitela (łącza naziemne)
Victor
I jeszcze powinni wykupić FSO na Żeraniu i Kasprzaka na Woli. To znów państwo robiłoby samochody i magnetofony.