Reklama

Siły zbrojne

1 Batalion Zmechanizowany na manewrach

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyły się zajęcia zintegrowane 1 Batalionu Zmechanizowanego 2 Brygady Zmechanizowanej. Maskowanie, organizacja obrony przeciwlotniczej oraz obrony przed bronią masowego rażenia, zabezpieczenie logistyczne, organizacja łączności – zrealizowano takie przedsięwzięcia.

Jak podaje por. Paulina Popiel, zajęcia miały miejsce na terenie obozowiska KonotopŻołnierze zajęli obszar ześrodkowania, pojazdy wojskowe oraz cały stan osobowy przemieściły się w nakazany rejon, gdzie najważniejszą rzeczą było zorganizowanie zabezpieczenia bojowego. Maskowanie, organizacja obrony przeciwlotniczej oraz obrony przed bronią masowego rażenia, zabezpieczenie logistyczne, organizacja łączności to przedsięwzięcia realizowane przez szkolonych w pierwszej kolejności. Jednak nie tylko pododdziały bojowe musiały wykazać się podczas tych zajęć.

Sztab batalionu przeprowadził cały proces decyzyjny. Sprawdzono sposób funkcjonowania komórek organizacyjnych stanowiska dowodzenia w procesie planowania, organizowania oraz wsparcia i zabezpieczenia działań bojowych. Nie zabrakło również manewru stanowiska dowodzenia, podczas którego zachowana musiała zostać pełna zdolność do dowodzenia.

W czasie zajęć zintegrowanych ważne było sprawdzenie realizacji współdziałania pomiędzy elementami ugrupowania bojowego batalionu, jak i systemu obiegu informacji wewnątrz stanowiska dowodzenia oraz w relacjach z przełożonymi i podwładnymi.

Zajęcia zakończyły się organizacją obrony okrężnej czyli obrony charakteryzującej się takim ugrupowaniem sił i środków oraz rozbudową urządzeń obronnych, które umożliwiają odpieranie ataków przeciwnika z dowolnego kierunku.

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. szpak

    O matuś - obrona okrężna ... ja myślałem, że na zakończenie przeprowadzą zwycięskie przełamanie obrony npla. Tia. Nie pachnie to optymizmem ;)

Reklama