Reklama

Siły zbrojne

Wypadek Super Horneta z USS "Carl Vinson"

Fot. U.S. Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Sean M. Castellano
Fot. U.S. Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Sean M. Castellano

Amerykańska marynarka wojenna poinformowała o wypadku, w wyniku którego utracono podchodzący do lądowania na lotniskowcu USS „Carl Vinson” samolot myśliwski F/A-18. Pilot zdołał się bezpiecznie katapultować.

Biuro prasowe amerykańskiej marynarki wojennej poinformowało o wypadku, do którego doszło podczas podchodzenia do lądowania samolotu myśliwskiego F/A-18E na pokładzie lotniskowca USS "Carl Vinson". Pilot maszyny zdołał się katapultować i został podjęty z morza przez załogę śmigłowca ratowniczego. W trakcie zdarzenia pilot nie odniósł obrażeń. Wypadek miał miejsce na na południe od Filipin na Morzu Celebes, amerykańska jednostka przepływa przez nie kierując się w stronę Półwyspu Koreańskiego.

US Navy w komunikacie stwierdziła, że maszyna, która uległa wypadkowi, służyła w eskadrze VFA-137 i lądowała "po wykonaniu rutynowych operacji lotniczych". Nie podano przyczyny wypadku, trwa śledztwo w celu jego wyjaśnienia.

Reklama

Komentarze (5)

 1. PolakRP

  Ale kicha, a już myślałem, że z tą Koreą Północną to prawda. Chyba, że Trump myślał, że jak powie "A" to Kim narobi w gacie i się schowa ze swoimi "petardami", ale Kim nabrał jeszcze większej werwy i teraz "blef" Trumpa trzeba będzie zrealizować na prawdę, bo inaczej taki "głupkowaty" Kim wygra "wojnę moralną" z Trumpem.

 2. nm

  ale ludzie piszecie brednie -- problem jest moim zdaniem w wyszkoleniu pilotow -- amerykanie gina bo nie zapalila sie lampka z lewej srtony skrzydelka a ruskie laduja na zgaszonym silniku -- albo i odwrotnie -- zwracam tu tylko uwage ze wojna to nie gra komputerowa i za duzo elektroniki i robotow szkodzi

 3. JAN 22

  Wypadki są i będą - tylko komentatorzy robią sensację zależy z jakiego obozu się to dzieje . Rosja - sensacja ? USA - przypadek ? Jest różnica - prawda ?

  1. Tomo

   Wypadki są i będą. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwage ilość posiadanych lotniskowców a także ilość posiadanych samolotów pokładowych to 2 katastrofy na Kuzniecowie w odstępie niecałych 2 tygodni i utrata w ten sposób kilku procent całego lotnictwa pokładowego to jest sensacja.

 4. busz

  dobra wiadomość

  1. Boniek

   Dla kogo? Dla Rosji?

 5. Kris

  Ten wypadek pokazuje, ze zdarzenia na Kuzniecowie nie były efektem tylko i wylacznie archaicznego sprzętu i niskiego poziomu szkolenia, jak wielu wskazywalo. Takie wypadki na lotniskowcach zwyczajnie trzeba wziąć pod uwage

  1. tyr

   Było.

  2. Davien

   Kris oba wypadki na Kuzniecowie zostały spowodowane przez jeden i ten sam problem-zrywanie sie lin hamujących i niemoznośc Rosjan do naprawy tego w odpowiednim czasie oraz niewysłanie tankowca choc taka mozliwość powinna być.

  3. Stajgarem

   Oczywiście. Zdarzają się wypadki, szczególnie gdy mówimy o tak wyjątkowej gałęzi lotnictwa. Ale jednak na Kuzniecowie przypadek nie był jedynym powodem tego co tam się działo.

Reklama