Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Kolejne zmiany na czele MON?; 80 mln PLN na mundury

Szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Fakt, „Ma być korekta w rządzie”:

Jeszcze w tym roku ma dojść do rekonstrukcji rządu. Rekonstrukcja może dosięgnąć również Ministerstwa Obrony Narodowej. „Kim mogłaby być ta szósta osoba? Spekulowano już o odejściu z MON Mariusza Błaszczaka (49 l.) na stanowisko marszałka Sejmu.”


Gazeta Polska Codziennie, „148 tysięcy mundurów dla wojska”:

Mundury zostały zamówione przez 3 Regionalną Bazę Logistyczną (RBL) w Krakowie. „Mundury polowe dla prawie 100 tys. polskich żołnierzy dostarczy przez dwa lata spółka Maskpol z Konieczek niedaleko Częstochowy. Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej firma wygrała przetarg o wartości niemal 80 mln zł. [...] Mundury zostaną uszyte w Polsce i w całości wykonane z materiałów krajowych. Kontrakt przewiduje dostarczenie 148 tys. kompletów umundurowania, 97,5 tys. w wersji polowej oraz 50,5 tys. w letniej.”


Puls Biznesu, „Wydawać na obronność wspomagając PKB”:

Relacja z panelu „Wpływ przemysłu zbrojeniowego na rozwój gospodarczy". „Efektywność wydatków na wojsko powinno się mierzyć wzrostem potencjału sił zbrojnych i efektywności obronnej kraju [...] Uczestnicy dyskusji zauważyli też, że mimo wieloletnich problemów związanych z konieczną restrukturyzacją polskiego przemysłu zbrojeniowego ma się on coraz lepiej. [...] Teraz mamy kilka dobrych programów, które przekładają się na rozwój branży. Jeden z nich to karabinek Grot, który ma szansę stać się dobrym produktem eksportowym. Jest też dobrze oceniany przez wojsko program Borsuk, w ramach którego powstaje prototyp bojowego wozu piechoty. Ma on być gotowy do października 2019 r.”

Komentarze (1)

  1. tylkoMora!

    ja tam dalej niewiem czy to bedzie swieta wuzeta czy cos nowego. moze ktos cos wie?