Wielka Brytania wyśle Ukrainie 100 tys. dronów

Autor. Royal Army
Wielka Brytania zobowiązała się dostarczyć Ukrainie 100 000 dronów do końca bieżącego roku finansowego, który kończy się w kwietniu 2026 r. Oznaczać to będzie dziesięciokrotny wzrost tego typu wsparcia ze strony Londynu dla ukraińskiego wojska - poinformował brytyjski rząd.
Jak pisze agencja Reuters, rząd Wielkiej Brytanii wychodzi z założenia, że bezzałogowe statki powietrzne zmieniły sposób prowadzenia wojen. Gabinet w poniedziałek poparł niezależnie opracowany Strategiczny Przegląd Obronny, który wzywa do stworzenia bardziej śmiercionośnej, napędzanej technologią armii w celu przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom, w tym możliwej agresji Rosji.
Pakiet dronów o wartości 350 milionów funtów (473 milionów dolarów) ma być częścią szerszej inicjatywy wsparcia wojskowego dla Ukrainy o wartości 4,5 miliarda funtów.
Rząd w Londynie podał także w komunikacie, że zakończył dostawę 140 000 pocisków artyleryjskich na Ukrainę i wyda w tym roku kolejne 247 milionów funtów na szkolenie ukraińskich żołnierzy.
radziomb
jak to? przeciez Pan Wolski mowil ze Eiropa juz nic Ukrainie nie da a Ukraina miala juz sie poddac rok temu.. a Tu anglia ma dac tez ok 400 opancerzonych pojazdow
doc_doc
100 000 dronów za 473 mln USD - to mamy jednego drona za 4 730 USD czyli ok 18 tyś PLN. Nie wiem jakiej będą klasy, ale dziwne, że u nas robi się 19 x droższe drony wojskowe.