Reklama

Wojna na Ukrainie

USA: Ukraina prawdopodobnie otrzyma F-16 do końca tego roku

Amerykańskie F-16
Amerykańskie F-16
Autor. U.S. Air Force/Twitter

Stany Zjednoczone mogą przekazać Ukrainie myśliwce F-16 do końca tego roku, powiedział w czwartek w wywiadzie dla Fox News John Kirby, rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

„F-16 dotrą na Ukrainę najprawdopodobniej do końca roku. Ale nie sądzimy, że tylko F-16 będą w stanie zmienić sytuację (na polu walki – red.)", powiedział rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Kirby dodał, że Ukraina potrzebuje teraz więcej pocisków artyleryjskich.

Reklama

Czytaj też

Duński F-16A podczas Baltic Air Policing. Fot. Flyvevåbnet
Duński F-16A podczas Baltic Air Policing. Fot. Flyvevåbnet
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Realista.

  „F-16 dotrą na Ukrainę najprawdopodobniej do końca roku. Ale nie sądzimy, że tylko F-16 będą w stanie zmienić sytuację (na polu walki – red.)" może i nie zmienią ale zapobiegną ewentualnej kontrofensywie rosyjskiej , która pewnie w głowach generałów na zimę , wiosnę 2024 urodzi się .

 2. Sorien

  Ale po co się tak spieszyć drodzy amerykanie - może poczekajmy jeszcze rok dla pewności by UA się wykrwawiła bo tak bardzo w końcu się boimy sukcesu Rosji

  1. Davien3

   @Sorien a po co im samoloty bez wyszkolonych pilotów i obsługi?? Ty oczywiscie uwazasz ze szkolenie na F-16 to tydzień góra dwa:))

 3. PszemcioPL

  O k...a.... Najpierw "nie, nie trafią od nikogo", potem "nie jest to priorytet", potem "szkolić to teoretycznie się mogą", potem "w sumie to niech się szkolą a jak ktoś będzie chciał dać to może pozwolimy", potem "szkolenia trwają i będą F-16 ale to potrwa", teraz: "do końca roku będą F-16".

  1. Wolfik16

   Wszystkie środki umożliwiajace tępienie sowieckiej zarazy są mile widziane.

  2. Mi24

   Pytanie retoryczne. Ciekawe jaki kraj bedzie przodowal w przekazywaniu F-16?

  3. Davien3

   @mi24 jakbys czytał artykuł to bys wiedział że USA.

Reklama