Reklama

Wojna na Ukrainie

Ukraińcy walczą z wagnerowcami w Sudanie

SSO, Sudan, Ukraina, Grupa Wagnera
Autor. Mil.gov.ua/Wikipedia/CC-BY-4.0

Jak możemy przeczytać na temat materiału opublikowanego przez Kyiv Post, ukraiński SOF starł się z bojownikami Grupy Wagnera w jednym z afrykańskich państw.

Reklama

„Filmy przedstawiające ukraińskie siły specjalne „sprzątające” bojowników Wagnera w Sudanie Jeden z filmów rzekomo przedstawia ukraińskich agentów przechadzających się po ulicach afrykańskiego miasta i walczących z bojownikami Wagnera z bliskiej odległości za pomocą RPG” - czytamy w tweecie Kyiv Post.

Reklama
Reklama

Informacja ta byłaby kolejną poszlaką potwierdzającą wcześniejsze przypuszczenia oraz informacje świadczące o tym, że członkowie Grupy Wagnera są na celowniku ukraińskich wojsk specjalnych właśnie w Afryce.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (3)

 1. młodygrzyb

  No cóż. O ile do tej pory "Afryka" za bardzo ukrainą się nie interesowała, to teraz ukraińcy w tejże Afryce jednoznacznie będą utożsamiani z USA. O ile do tej pory można było udawać że ta wojna to nie wojna USA z Rosja to teraz już nie można, a ukraińcom przypadła rola zwykłych "psów wojny"- najemników na usługach amerykańskich. Wagnerowcy przynajmniej mordują i w interesie własnego kraju. Europa, wbrew pozorom, to nigdy nie wybaczy ukraińcom. że w imię interesów USA, sprowadzili wojnę z powrotem do Europy. „Wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami” i nie zaczyna jej często ten co pierwszy oddaje strzał, wbrew pozorom.

  1. xawer

   Taaa. Wagnerowcy to kochający pokój patrioci "mordują i w interesie własnego kraju". Istny wzór do naśladowania dla dzieci w szkołach:-) A Ukraińcy to agresywni, napadający sąsiadów faszyści, "ukraińcom przypadła rola zwykłych "psów wojny"". I to Ukraińcy napadli na rassiję i dlatego "Europa, wbrew pozorom, to nigdy nie wybaczy ukraińcom. że w imię interesów USA, sprowadzili wojnę z powrotem do Europy" Czy wy w tej faszystowskiej Rosji naprawdę wierzycie w te bzdury?

  2. młodygrzyb

   xawer pominę Twoje umiejętności w kwestii czytania ze zrozumieniem bo zakładam że z premedytacją wkładasz słowa jakich ja nie powiedziałem w moje usta.Zajmę się tym że zamiast rzeczowo, argumentami, obalić moja tezę Ty skupiłeś się na obrażeniu mnie. xawer z premedytacją stwierdziłeś że jestem ruskim i do tego faszystą. Proszę teraz udowodnij swoje stwierdzenie, albo mnie przeproś. O to samo poproszę admina portalu jaki dopuścił do publikacji tak uwłaczającego mi tekstu. Obecnie logujemy się do tego portalu za pomocą swych danych(adres poczty) więc obrażasz nie anonimowy nick tylko konkretną osobę. Mam prawo do riposty na tak obrzydliwy tekst.

 2. bezreklam

  Moze ladnie to wyglada w TV - ale nie ma akcji bez strat. KAzda akcja to kilku kolegow mniej. Oczywiscie Ukraincy nie lubia podawac swoich strat - ciale sa zerowe - ale realnie od ekonmicznych po psychgiczne i ludzkie - sa. Niech raz powiedza czy np na tych zolnerzy potem nie poluja np miejsowi Afrykanscy chlopacy.

  1. Fantastory

   Na pewno. Tym bardziej trzeba im pomagać i wysyłać sprzęt.

  2. bezreklam

   Zdania są podzielone. Wyślesz sprzęt a potem ich prezydent powie że jesteś ,, ruska onuca,,- zastanów się

 3. Chyżwar

  Mają jaja. Polują na żłobów gdzie się tylko da. Podoba mi się.

  1. bezreklam

   Przez jakis czas maja jaja

  2. bezreklam

   Narazie maja

Reklama