Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosjanie odwołują Igrzyska Wojskowe

Autor. Vitaly V. Kuzmin/CC BY-SA 4.0

Jak podaje rosyjska agencja informacyjna TASS, w bieżącym roku najprawdopodobniej zostaną odwołane tzw. Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Źródła w rosyjskim Ministerstwie Obrony mają informować, że tegoroczne Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe nie dojdą do skutku. Decyzja miała zostać podjęta kilka tygodni temu. Co więcej, od teraz impreza ma odbywać się co dwa lata, a więc planowo do kolejnej edycji ma dojść w 2024 r.

Czytaj też

Najprawdopodobniej wpływ na taki obrót spraw mają bardzo duże straty w sprzęcie i personelu, jakie Rosjanie ponoszą w trakcie inwazji na Ukrainę. Dodatkowo mają bardzo duże zapotrzebowanie na sprzęt, np. czołgi i bojowe wozy piechoty, stąd też nie mogą sobie pozwolić na oddelegowanie personelu (do tego coraz gorzej wyszkolonego) wraz ze pojazdami na tego typu imprezy. Ponadto mamy już fotograficzne dowody, że czołgi wcześniej używane w Biatlonie Czołgowym trafiły na front w Ukrainie.

Reklama

Czytaj też

Uczciwie i wprost należy także zaznaczyć, że wydarzenie, którego częścią jest słynny Biatlon Czołgowy, nie ma nic wspólnego ze szkoleniem żołnierzy, zwłaszcza gdy dojdzie do porównania z zachodnimi imprezami takimi jak Canadian Army Trophy, Sullivan Cup czy Strong Europe Tank Challenge. W rzeczywistości Igrzyska stanowią propagandowe widowisko dla cywili.

Czytaj też

Dobrym przykładem są niektóre elementy tej konkurencji, jak choćby wyścigi czołgów, które nie mają wiele wspólnego z wartościowym szkoleniem dla załóg. Ponadto w trakcie Biatlonu Czołgowego maszyny często ulegają poważnym uszkodzeniom, jak wyrwanie mocowań kół napinających gąsienic po uderzeniu w betonową barierę.

YouTube cover video
Reklama

Komentarze (5)

 1. GB

  Czekamy na 9 maja, z fajerwerkami w szczególności w Moskwie, bo zdaje się "nie wiedzieć czemu" w wielu miastach odwołali.

 2. Adzio

  Tylko w tym chorym kraju ktoś mógł wpaść na taki pomysł, żeby robić takie rzeczy i tak je nazywać.

 3. Ma_XX

  zostały tylko T-34 więc głupio by było oglądać

 4. Pdrbosw

  Zabrakło czołgów?

 5. Pirat

  Jaka szkoda. W tym roku igrzyska miały być na T-55.

Reklama