Reklama

Siły zbrojne

Rosja: w Biatlonie Czołgowym wezmą udział załogi z kilkunastu państw

Czołgi na starcie Biathlonu 2013 - fot. topwar.ru
Czołgi na starcie Biathlonu 2013 - fot. topwar.ru

Do udziału w przyszłorocznym Biathlonie Czołgowym 2014 zaproszono reprezentacje z kilkunastu krajów spoza Wspólnoty Niepodległych Państw. Wśród nich są między innymi załogi z USA, Szwecji i Chin. Pierwsza impreza tego typu miał swój finał w sierpniu tego roku, na specjalnym torze w podmoskiewskim Ałabino. 

Przedstawiciel służby prasowej ministerstwa obrony, major Anton Gonczarow, poinformował, że  dowództwo rosyjskich sił zbrojnych skontaktowało się w tej sprawie z akredytowanymi w Moskwie przedstawicielami korpusu wojskowo-dyplomatycznego. 

Attache wojskowi wybranych krajów zostali poinformowali o warunkach udziału w zawodach. Pierwsze spotkania robocze z przedstawicielami sił zbrojnych w tej sprawie zaplanowano na koniec listopada 2013 roku. 

Według wstępnych informacji w Biatlonie Czołgowym 20014 będą uczestniczyć w załogi czołgów z USA, Niemiec, Francji, Szwecji, Chin, Włoch, Wielkiej Brytanii i niektórych krajach WNP. Trwają negocjacje dotyczące zasad tej imprezy i zakwalifikowanego sprzętu. W tegorocznej imprezie brały udział jedynie załogi czołgów T-72.

Reklama

Komentarze (2)

  1. MPL

    No to lepszej okazji do weryfikacji mobilności i celności systemów uzbrojenia na czołgach konkurencji (czyt. potencjalnego przeciwnika) Rosjanie nie mogli sobie wymarzyć.

  2. HO

    HO HO ALE DATA.

Reklama