Wojna na Ukrainie

Rosja przygotowuje operację wymierzoną w ukraiński wywiad

Kreml
Kreml
Autor. Ivan Shilov/Unsplash

Ukraiński Wywiad Wojskowy (HUR) poinformował w piątek, że rosyjskie służby specjalne przygotowują kolejną operację dezinformacyjną wymierzoną w kierunku ukraińskiego wywiadu.

Operacja ma na celu zdyskredytowanie ukraińskiego kierownictwa wojskowego, a zwłaszcza wywiadu. Rosja w tę akcję miała zainwestować równowartość 15 milioów Dolarów.

„Rosjanie przeznaczyli 15 milionów Dolarów na nową, zakrojoną na szeroką skalę kampanię przeciw Ukrainie. Rosyjska agencja czekistów otrzymała już instrukcje dotyczące zorganizowania płatnej produkcji i dystrybucji odpowiednich materiałów w przestrzeni medialnej Ukrainy i krajów zachodnich” - czytamy w komunikacie Ukraińskiego Wywiadu Wojskowego(HUR).

Czytaj też

„Odnosi się to do szeregu artykułów i +filmów+, w których w szczególności planowane jest ujawnienie danych wywiadu obronnego Ukrainy zaangażowanego w koordynację operacji bojowych jednostek specjalnych Sił Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy” - dodaje HUR.

Według oficerów wywiadu celem kolejnej rosyjskiej operacji dezinformacyjnej jest: zdyskredytowanie ukraińskich bojowych sił specjalnych, ich oficerów i pracowników, zablokowanie pracy agencji, które opracowują i wykonują zadania bojowe i specjalne przeciwko Moskwie oraz podwyższenie napięć społecznych na Ukrainie.

Źródło:PAP / Defence24

Komentarze (1)

  1. Monkey

    Pytanie, czy mają się służby ukraińskie czego bać?