Wojna na Ukrainie - raport specjalny, wiadomości

Hiszpania przekazuje kolejne Leopardy dla Ukrainy

Fot. Ejército de Tierra/Facebook

Hiszpańska minister obrony Margarita Robles potwierdziła w środę podczas spotkania grupy kontaktowej ds. wsparcia obrony Ukrainy, że oprócz obiecanych sześciu Leopardów 2, Madryt przekaże Ukrainie jeszcze cztery takie czołgi.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Według szefowej resortu pierwsze sześć czołgów zostanie dostarczonych Ukrainie w "najbliższym czasie". Obecnie Leopardy 2, które Madryt obiecał wysłać Kijowowi, są nadal naprawiane w zakładach przemysłu obronnego w Sewilli.

Czytaj też

Robles poinformowała również o dostawie na Ukrainę nowej partii transporterów opancerzonych TOA M113 - pojazdów gąsienicowych wyspecjalizowanych w transporcie jednostek bojowych.

Czytaj też

Szef Pentagonu Lloyd Austin poinformował we wtorek, że obecnie dziewięć krajów zadeklarowało zamiar przekazania Ukrainie ponad 150 czołgów Leopard. W środę także szwedzki rząd podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie dziesięciu czołgów Leopard 2 w ramach przygotowań Ukrainy do kontrofensywy.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (3)

  1. Szwejk85/87

    Niestety, w Europie nie ma dostatecznej ilości czołgów aby odpowiednio wesprzeć Ukrainę. A przemysł europejski, aktualnie, ma minimalne zdolności produkcyjne w zakresie broni pancernej. To bardzo źle wróży.....

  2. HataKumba

    Zachód niestety wyznaje filozofię że russkie"za duże żeby upaść"

  3. MiP

    Dobrze że Ukraina dostanie coraz więcej czołgów ale jak mówią sami Ukraińcy im ich jest potrzeba kilkaset.Mam wrażenie że Zachód daje tyle uzbrojenia aby Ukraina nie straciła więcej terenu a ruscy powoli ale idą do przodu.Zajmą to co chcieli i zamrożą wojnę bo na pewno się nie wycofają i nie dopuszczą do klęski bo to byłby koniec Putina a może i całej Rosji