Reklama

Wojna na Ukrainie

Duży atak na Krym. Ponad 100 dronów zniszczonych

Dron Baba Jaga jest postrachem rosyjskich żołnierzy – szczególnie w nocy
Dron Baba Jaga jest postrachem rosyjskich żołnierzy – szczególnie w nocy
Autor. 36. OBRPM

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że minionej nocy zneutralizowano 114 ukraińskich dronów. Większość z nich miała uderzyć w rosyjskie pozycje na okupowanym Krymie.

„Resort obrony Rosji poinformował, że w nocy z czwartku na piątek obrona przeciwlotnicza tego kraju zneutralizowała 114 ukraińskich dronów. 70 z nich strącono nad terytorium zaanektowanego Krymu, 43 w Kraju Krasnodarskim, a jeden w obwodzie wołgogradzkim; jedna osoba zginęła” - przekazała agencja AFP.

Gubernator Kraju Krasnodarskiego Wieniamin Kondratiew poinformował na Telegramie, że uszkodzonych zostało kilka budynków na terenie rafinerii ropy naftowej w rejonie (powiacie) siewierskim, a pod gruzami odnaleziono ciało jednej martwej osoby.

Czytaj też

Reklama

Ministerstwo obrony w Moskwie oznajmiło też, że wojsko zniszczyło sześć ukraińskich dronów morskich w północno-zachodniej części Morza Czarnego.

Ukraińskie wojska i służby specjalnie regularnie przeprowadzają na terytorium Rosji zaawansowane operacje z użyciem bezzałogowców. Atakowane są cele militarne, przemysłowe i technologiczne, w tym w regionach znacznie oddalonych od granic Ukrainy, takich jak Tatarstan czy obwód leningradzki.

W ostatnich miesiącach szczególnie często dokonywano uderzeń na rosyjskie rafinerie. Agencja Reutera szacowała, że możliwości przetwórcze tych zakładów w Rosji, wyłączonych z użytkowania w pierwszym kwartale 2024 roku w wyniku nalotów dronów, wynosiły około 4,6 mln ton ropy naftowej (średnio 370,5 tys. baryłek dziennie), co było równoważne około 7 proc. możliwości przetwórczych wszystkich rafinerii w kraju.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. sprawiedliwy

  Co do dronow Shehadow - czy one napewno sa takie tanie i opalacne dla Rosji? Chyba sa za duze? Za glosne? itp

  1. Buczacza

   Jakie drony shehadow? Pierwszy raz słyszę?

 2. Grom2137

  Nie no ale jak to możliwe :O Przecież tadek analityk pisał że roje dronów niepokonane są i nie da się ich powstrzymać

 3. Dr. Pavl Kopetzky

  F16!!! Real Politik of War

Reklama