Reklama

Wojna na Ukrainie

498. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna żołnierz
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

498 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 lipca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki przeciwnika pod Karmazyniwką , Torskim i w lesie sieriebriańskim na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , w kierunku Iwaniwskiego i Biłej Hory . Ukraińcy osiągają postępy pod Kliszczyjiwką (poza kolejnymi krokami ku oskrzydleniu wsi udało im się również zdobyć ważne okopy w jej pobliżu). Toczą się ciężkie boje pod Zaliznianskim , Dubowo-Wasyliwką , Berchiwką , Kurdiumiwką i Ozarianiwką . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 21 miejscowości. Ukraińska artyleria znowu poraziła cele w Makijewce i Doniecku .

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: kontynuowane są walki pod Robotyne , Staromajorskim (Ukraińcy wzięli na jej północnych obrzeżach kilku jeńców), Żerebianką i Werbowym . Pryjutne znajduje się w strefie kontestowanej lub może być w rękach Rosjan. Pod wsią doszło jednak do odparcia rosyjskie kontrataku. SZ FR ostrzelały ok. 25 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała pozycje rosyjskich haubic pod Remiwką . Pociski spadły również na stację kolejową w okupowanych Połohach .

Odcinek chersoński: Ukraińcy nadal utrzymują pozycje pod Mostem Antoniwskim i organizują zasadzki z minami (w jedną z nich wpadł rosyjski samochód opancerzony) oraz wskazują cele dla swojej artylerii. SZ FR ostrzelały ok. 15 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz dziewięć miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl/oprak zestrzeliła siedem z dziesięciu rakiet manewrujących „Kalibr". Pozostałe uderzyły w budynki cywilne we Lwowie . Życie straciło pięciu cywili, a ok. 40 odniosło rany.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Rusmongol

  Przypominam że obecnie panujący 4 rzeszy rosyjskiej ścigany przez hage zbrodniarz car z kgb ma na sumieniu już więcej ludzi niż b@nderowcy. Car odpowiada za dwie wojny w Ukrainie, Gruzję i Czeczenie. To ok 300 tys ludzi. Chciał być. Wielkim carewiczem a stał się ludobójcą, bo prześladowania Ukraińców mają znamiona ludob@jstwa.

 2. młodygrzyb

  Zastanawiam się kim są ci, którzy reagują alergicznie na każde wspomnienie o mordzie na naszych rodakach i kim byli ich mordercy. Kim są ci wyzywający każdego kto o tym wspomni. Są tylko dwie możliwości. Albo to ruscy agenci/płatne ruskie trolle, albo wyznawcy bandery, ukraińscy neofaszysci i nacjonaliści. Jednym i drugim zależy aby ta zadra w stosunkach między naszymi narodami nie została w końcu załatwiona. Czekam na czasy kiedy będziemy rozmawiać normalnie o tym tragicznym okresie w naszej historii. Kiedy wyjaśnimy to co jest do wyjaśnienia, pochowamy godnie naszych pomordowanych i pójdziemy naprzód z szacunkiem do historii obu narodów.

 3. młodygrzyb

  Nikt jakoś nie komentuje dwóch ważnych według mnie zdarzeń z ostatnich 24 godzin. Jedno to zachowanie a raczej chamstwo Zełenskiego na spotkaniu z władzami Bułgarii. No widać że puściły hamulce. W ten sposób prosić o pomoc? Ciekawe o czym to świadczy. Drugie to wizyta naszego premiera i brak choćby jednej osoby z jakichkolwiek władz ukrainy przy oddawaniu hołdu pomordowanym. Nawet sołtysa sąsiedniej wioski, nikogo. Ukraińcy całkiem pomijają rocznice swoich zbrodni.

  1. wert

   Zeleński jest pod bramką i z wielką odpowiedzialnością. UKR od dawna są asertywni i taki język rozumieją. Zdecydowali dawno o budowie mitu załozycielskiego opartego na banderze i UPA. Niektórzy liczyli że mając teraz cała plejadę autentycznych bohaterów dokonają korekty służącej obu naszym narodom. Niestety źle to wygląda. Polacy maja zapomnieć o ludobójstwie. Tak się nie da. Czas na polityke transakcyjną tym bardziej że Międzymorze jest torpedowane przez bidena i jego totumfackiego: brzezinskiego bawiącego się w Repnina

  2. Frosty

   Rozumiem że co roku delegacja waszego rządu z Miszustinem na czele składa kwiaty w Katyniu. A nie, czekaj. Przypadkiem ostrzelali polski cmentarz wojskowy w Starobielsku a wasi towarzysze od kartoflanego cara koparkami likwidują polskie cmentarze wojskowe. Ale na was też przyjdzie kolej, rzepak na was będzie rósł.

  3. Rusmongol

   Dobrze ze nie zauważyles do teraz nic niestosownego w postepowaniu Rosji. Przez 500 dni wojny nic w oczy ci się nie rzuciło. Zawsze na Ukrainę i zachód szczekasz 😇

 4. Macorr

  Na ruskim portalu widziałem informacje o dostarczeniu Atacms? Ktoś coś?

  1. GB

   Nie widziałem, natomiast szeroko komentują przyszłe dostawy amunicji kasetowej przez USA.

  2. bezreklam

   Mozliwe- Dobrze ze zbow Rosjan cytujesz. wiecej tam prawdy

  3. Macorr

   @ bez mózgu to że na stek kłamstw podadzą od czasu do czasu jakas prawdziwa informacje, jedynie po to by przepchnąć szambo ścieków nie znaczy że generalnie mówią prawdę. To się nazywa czytaniem że zrozumieniem. I krytycznym spojrzeniem. Warto się z nim zapoznać , oczywiście pamiętając w jakim kontekście jest przekazywana informacja..

 5. GB

  Ten MiG-31, który 4.07.2023 rozbił się na Kamczatce to miał numer RF-33807. Dwóch załogantów szczęśliwie zginęło.

  1. papa lebel

   Warto byłoby wiedzieć jaki mieli nalot.

  2. młodygrzyb

   Nie znajduje słów na kogoś kogo uszczęśliwia śmierć nieznanych mu ludzi. Cóż zapewne wychowani zostaliśmy w innej kulturze, nas Polaków inaczej wychowano. My szanujemy życie. Owszem jesteśmy gotowi zabijać w obronie naszej ojczyzny, naszych bliskich, naszych ideałów. Czasem pragniemy zemsty, ale mamy jakieś prawa, sumienie. Ale to coś zupełnie innego niż Ty tutaj zaprezentowałeś. No cóż co kraj, to obyczaj.

  3. GB

   młodygrzyb, z ciebie żaden Polak tylko ruski troll.

Reklama