Reklama

Wojna na Ukrainie

438. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Mil.ru

438 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 7 maja 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Syńkiwką i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały osiem miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Spirnym , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim i wsią Predteczyne . W Bachmucie trwają zacięte walki przy ul. Ołeha Koszowego, Ołeksandra Morozowa i Czajkowskiego oraz skrzyżowaniu Juwiłejnej z Czajkowskiego. Przy Skwerze Wyzwolicieli Donbasu najeźdźcy ponoszą ciężkie straty. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nju-Jorkiem , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim i w Marince . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej sześć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: nad morzem pod Sewastopolem doszło do serii eksplozji, w tym w Zatoce Kozackiej . Rosjanie twierdzą, że odparli atak dronów.

SZ FR ostrzelały 14 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 11 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. W głębi ostatniego z obwodów ostrzelano Bałakliję i Małyniwkę (w tym przypadku użyte miały być pociski do wyrzutni S-300, które Rosjanie czasem wykorzystują do ostrzału miast).

W Moskwie wybuchł pożar, ale nie wiadomo czy jest związany z wojną rosyjsko-ukraińską.

Reklama

Komentarze (4)

 1. ostatni

  "najeźdźcy ponoszą ciężkie straty"- ciagle ma sie wraznie jakby jedna strona tej wojny miala straty. Dziwne.

  1. Otas

   Nie mówimy o nowoczesnej armii czyszczącej przedpole z wroga ...tylko o walcu mięsnym, który tylko swoją liczebnością ma wroga wyrzucić z bronionych miejsc. W takim przypadku straty XX:1 są jak najbardziej prawdopodobne

 2. piter4440

  Podobno w okolicy Odessy było kilka większych eksplozji. Podobno składy amunicji trafili (rus tak twierdzi). Z Odessy pojawiały się ostatnio zdjęcia zachodniego sprzętu.

  1. Michał 1983

   Pojawiają się informacje że w Odessie zniszczono magazyny pomocy humanitarnej... Ukraiński Czerwony Krzyż podaje też takie info....

  2. młodygrzyb

   Żywność i środki opatrunkowe tak spektakularnie wybuchły.......

 3. Marian L

  Może to atak na zachodni sprzęt. Ja jednak uważam że to obawa przed ukraińską ofensywą. Atakują miasta aby opl rozpatrzyć, a może nawet zmusić przenieść część z obrony wojsk do obrony miast. Bez dobrej opl żadna ofensywa się nie uda. Rosja może poświęcić swoje lotnictwo, aby zatrzymać ofensywę. Na wąskimi kierunku Ukraińcy zestrzela pierwsze samoloty, ale reszta może zaryzykować bo takie będą rozkazy.

 4. Michał 1983

  Ciekawie się dzieje pod Wuhłedarem... Pawliwka może paść...

Reklama