Reklama

Wojna na Ukrainie

419. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Defence24.pl

419 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 18 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odpierają ataki rosyjskie w rejonie Syńkiwki , Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Spirnym , Chromowym , Iwaniwskim i w kierunku wsi Predteczyne . W Bachmucie Rosjanie silnie naciskają na pozycje obrońców w północno-zachodniej części miasta. Mają miejsce ciężkie walki wzdłuż linii kolejowej, a także wzdłuż Alei Róż, gdzie najeźdźcom udało się poczynić niewielkie postępy za cenę dużych strat. Ukraińcy minują część opuszczanych budynków, które wysadzają po upewnieniu się, że Rosjanie je obsadzili. Na wschód od wsi Predteczyne Ukraińcom udało się w ostatnich dniach przesunąć linię frontu pod pobliski kanał. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała skład amunicji w Kliszczyjiwce oraz miejsce koncentracji przeciwnika we wschodniej części Bachmutu.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem , Berdyczami , Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince oraz pod Wuhłedarem (miały tam miejsce walki o niskiej intensywności). SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały ok. 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały ok. ośmiu miejscowości, w tym Chersoń .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały cztery miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim oraz siedem w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  Ta fabryka tworzyw sztucznych pali się w miejscowości Dzierżyńsk w Obwodzie Niżnonowogrodzkim.

  1. GB

   Ta fabryka chyba spali się do reszty. Rzucili nawet samoloty pożarnicze i nic. Jak się paliła tak się pali. Tam składowane były różne chemikalia, materiały łatwo palne, tworzywa sztuczne. Ciekawe co objął pożar - czy same magazyny czy może hale produkcyjne?

 2. GB

  Wiceminister Obrony Ukraina ogłosiła, że kontrofensywa już się rozpoczęła na kierunkach patrząc od południa: Marinka, Awidjewka, Bachmut i Liman. Jak dla mnie to na razie faza wprowadzania przeciwnika w błąd lub działania wstępne, pomocnicze.

 3. GB

  W Niżnym Nowogrodzie płonie fabryka produkująca tworzywa sztuczne (powierzchnia pożaru to 3,5 tysiąca metrów kwadratowych.). Spory słup czarnego dymu.

Reklama