Reklama

Wojna na Ukrainie

404. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Defence24.pl

404 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 3 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Torskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Werchmiokamianskim , Bohdaniwką , Chromowym i Iwaniwskim . W Bachmucie Rosjanom udało się zdobyć ruiny jednego z budynków administracji, po czym ogłosili, że „de iure zdobyli Bachmut". Ukraińcy nadal utrzymują znaczną część centrum oraz niemal całą zachodnią część miasta. Oddziały ukraińskie dzięki skutecznym kontratakom wyparły przeciwnika za ul. Korsuńską. Najeźdźcy kontynuują jednak nacisk na pozycje Ukraińców w Bachmucie i ściągają tam kolejne oddziały. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Autor. Defence24.pl

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką (Rosjanie nacierają na dzielnicę nr 9, zakład koksochemiczny oraz od strony wsi Kamianka ), Siewiernym , Pierwomajskim (najeźdźcy mieli zająć kilka ruin w samej miejscowości, ale manewr od północy zakończył się porażką), Newelskim i w Marince . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika w Błahodatnym .

Reklama
Autor. Defence24.pl

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały siedem miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do zamachu bombowego (ładunek umieszczono w samochodzie osobowym) na Maksima Zubariewa, którego najeźdźcy wyznaczyli na „szefa administracji" miasteczka Jakymiwka . Kolaborant został ciężko ranny.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały cztery miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim oraz sześć w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Chinol

  Tak jak patrze na zblizenie mapy Bahmutu - to wychdzi ze Rosjanie maja miedzy 60% -65 % miasta moze nawet 70% Ale bardziej ta pierwsza diagnoza.

 2. nyx

  Myślę że kontrofensywa ukraińska zacznie się w kierunku morza azowskiego - po to aby odciąć Krym od zaopatrzenia drogą lądową. Potem będąc na miejscu Ukraińców uderzyłbym na rozmieszczone na Krymie radary przy pomocy pocisków HARM, kolejny etap to uderzenie w most krymski przy pomocy JDAM/HIMARS/NEPTUN i desant na Krymie ze śmigłowców lub łodzi...

  1. VIS

   "desant na Krymie ze śmigłowców lub łodzi." i co dalej, jak zapewnisz zaopatrzenie? W którym miejscu? Czy zakładasz że moskale nie będą przeciwdziałać?

  2. Adam86

   Oczywiście, a w między czasie jeszcze desant na Moskwę i Sankt Petersburg 😉 Widzę że niektórzy "eksperci" na tym portalu już całkowicie odkleili się od rzeczywistości 😂

  3. Macorr

   Zacznie się zupełnie gdzie indziej, gdzie nikt się nie spodziewa. Po tym ruscy przerzuca część rezerw , i wtedy pójdzie cios na korytarz lądowy do krymu..

Reklama