Reklama

Wojna na Ukrainie

403. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

403 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Torskim , w rejonie Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. Pod Tawilżanką Ukraińcy zniszczyli rosyjski moździerz samobieżny 2S4 „Tulipan".

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Werchmiokamianskim , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim i Predteczynym . W Bachmucie nie doszło do istotnych zmian, ale walki pozostają nadal bardzo intensywne. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem , Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim i w Marince . Kamianka została utrzymana przez Rosjan, którzy teraz nacierają na wschodnie przedmieścia Awdijiwki. Prawdopodobnie najeźdźcy mogli też zająć ruiny wsi Nowokałynowe (ewentualnie znajduje się ona na „ziemi niczyjej"). SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika w Opytnym .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały sześć miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do kilku eksplozji na terenie rosyjskiej bazy wojskowej, prawdopodobnie w wyniku ostrzału wyrzutnią Himars lub M270.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały dziesięć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz cztery w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

W Petersburgu doszło do zamachu bombowego w restauracji należącej do oligarchy Jewgienija Prigożyna. Główną ofiarą był Maksim Fomin, znany szerzej jako Władłen Tatarski, prorosyjski kolaborant z Donbasu i rosyjski propagandysta.

Reklama

Komentarze (1)

 1. GB

  Liczba rannych w tej restauracji to już 32 osoby, w tym 1 zabity, a 10 ciężko rannych. Przy czym miała zrobić to rodowita Rosjanka urodzona w Sankt Petersburgu. Czyżby jakaś wojna służb rosyjskich?

  1. Qwertyu

   Mają przyznać że to robota kreta obcego państwa?

  2. GB

   Na początku twierdzili że to robota Ukraińców.

Reklama