Reklama

Wojna na Ukrainie

397 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Defence24.pl

397 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 27 marca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Nowoseliwskim , Torskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wesełym , Bohdaniwką , Chromowym i Iwaniwskim . W Bachmucie pomimo wznowienia ataków na pozycje ukraińskie nie doszło do istotnych zmian linii frontu. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości, w tym Słowiańsk .

Front pod Bachmutem.
Fot. Defence24.pl

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem, Nowobachmutiwką, Stepowe, Awdijiwką, Siewiernym, Toneńkim, w Pierwomajskim , pod Newelskim, Krasnohoriwką i w Marince . Tymczasem Kamianka jest kontestowana. SZU zakazały wjazdu dla osób cywilnych, w tym dziennikarzy, do Awdijiwki z powodu zagrożenia ostrzałem artyleryjskim, który jest jeszcze intensywniejszy. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. W okupowanym Nowotroickim doszło do eksplozji składu amunicji, a w Doniecku, w dzielnicy kalinińskiej, miały miejsce wybuchy. Z kolei wMariupolu doszło do zamachu bombowego na komendanta policji okupacyjnej.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło z rana do eksplozji.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały siedem miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 11 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz sześć w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ostrzelano również miasta Sumy i Dnipro .

W Mińsku , w pobliżu fabryki samochodów, wybuchł pożar.

Komentarze (4)

 1. Rusmongol

  No to carek z kgb znowu będzie musiał zmienić datę podbicia donbasu i luganska. Peszek.

 2. Chinol

  Na logike - widzac mape - na miejscu Rosjan bym skierwal wsztskie sily zamiast w ataku na miasto to na probe odciecia czyli oskrzdlenie. A co do zabojstwa szefa Policji - ciekawy jestem jak wyglda przesteczosc cywilna na terenach przyfrontowych.

 3. Anty 50 C-cali

  Gdzie niemieckie czołgi? Dowcip z frontu wchodniego...Przekazane wczoraj (?). 18 wypasionych Losi 2a6. I Norwedzy dostarczyli 8 swoich. Francuzi rozgłosili - via Defence24 m.in- o dostarczeniu adresatowi SZUkrainy 40 lekkich niszczycieli - rozpoznawczych. Bo "lekkie czołgi" to kaczka dziennikarska z ich tv24. Po walentynkach, pewnie jeszcze zgrywanie w terenie, bo russkie dalej pchali w pierod na Bachmut "Verdun". No ale zanim te 300 mln euro z EU dotrze do nas, (czy lud zechce pracować 6-ty dzień w tygodniu?) - to niech "utylizuje" się ten dar 105mm amunicji. elegancji Francji.

 4. GB

  Zdymisjonowano rosyjskiego dowódcę Grupy Wschód (Donbas) generała Muradowa. Jego stanowisko objął generał Andriej Kuźmienko. Nie wiem już nawet która to zmiana dowódcy tego odcinka. Chyba dowodził z 3 miesiące (poprzednie zmiany były jakoś w grudniu/styczniu jeśli dobrze pamiętam.