Reklama

Wojna na Ukrainie

392. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna
Fot. Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

392 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 22 marca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Makijiwką , Torskim , w rejonie Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wesełym , Orichowo-Wasyliwką , Hryhoriwką , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim , Predteczynym i Piwnicznym . W Bachmucie w wyniku działań zaczepnych Ukraińcy zdołali wyprzeć Rosjan z rejonu szkoły nr 2 przy ul. Korsuńskiej i kompleksu garaży . Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził Bachmut. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie na zachód od Nowobachmutiwki , pod Nowokałynowym , Berdyczami , Stepowym, Awdijiwką , Łastoczkinym , Siewiernym , Newelskim , Krasnohoriwką , w Marince i pod Pobiedą . Rosjanie nadal nacierają na Kamiankę , a w Pierwomajskim udało im się zdobyć ruiny kilku domów. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. Artyleria ukraińska zniszczyła wrogi ciężki moździerz kal. 240 mm w zachodniej dzielnicy Doniecka .

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały pięć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: w Belbeku i porcie w Sewastopolu na okupowanym Krymie miało jakoby dojśćdo ataku dronów. Rosjanie twierdzą, że odparli uderzenie.

SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz sześć w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. W nocy z 21 na 22 marca doszło do rosyjskiego ataku przy wykorzystaniu dronów-kamikadze w obwodach kijowskim i żytomierskim. W pierwszym przypadku życie straciło siedmiu cywilów. Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 16 z 21 wystrzelonych dronów.

Komentarze (6)

 1. GB

  W nawiązaniu do poprzedniego posta, tego o Nowej Kachowce. Runet dementuje, chodzi o rotację jednostek. Jedne miały zostać wycofane, a na ich miejsce miały przybyć nowe.

 2. Michał 1983

  Ponoć rosjanie wycofali się z Nowej Kachowki...

 3. GB

  Ukrainski Sztab Generalny informuje że wszystkie rosyjskie jednostki wojskowe opuściły Nową Kachowkę. O co chodzi?

 4. GB

  Jakiś Su zestrzelony nad Izjum. Kształtem przypomina rodzinę Su-27. Info z filmikem dali Ukraincy. Bedzie to więc to rosyjski Su-30, lub Su-34, gdyż widać 2 spadachrony.

 5. GB

  Pierwsze 4 słowackie MiG-29 już w ukraińskim lotnictwie!

 6. GB

  Sankcje "nie działają"..... Standardowy krzyk rosyjskiej propagandy. A Indie oskarżają Rosję o zerwanie kontraktu na dostawę systemów S-400. Indie zostały poinformowane na piśmie że planowana na ten rok wysyłka zestawów NIE ODBĘDZIE SIĘ. Do tego pojawiają się problemy z dostawą części zamiennych samolotów rosyjskiej produkcji, które używa hinduskie lotnictwo. Kiepsko być musi w rosyjskim przemyśle skoro swojego najważniejszego klienta tak traktują.