Reklama

Wojna na Ukrainie

390. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

RZ60
Start nieznanego ukraińskiego bezzałogowca podczas testu.
Fot. NAURocket/Siergiej Pipko

390 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 20 marca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Torskim , w rejonie Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała miejsce koncentracji i skład amunicji na południe od wsi Wołodymyriwka .

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Mińkiwką , Orichowo-Wasyliwką , Bohdaniwką (najeźdźcom udało się zbliżyć do wsi, ale wszystkie ataki na nią zakończyły się porażkami), Hryhoriwką , Chromowym i Iwaniwskim . Rosjanie uparcie nacierają na stanowiska ukraińskie w północnej i południowej części Bachmutu . Zdołali poczynić niewielkie postępy, ponosząc przy tym straty. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała piechotę rosyjską w Jahidnym .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Berdyczami , Stepowym , Kamianką , Awdijiwką , Siewiernym , pod Newelskim i w Marince . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała cele w okupowanym Doniecku .

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika pod Peremożnym .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: w Dżankoj na okupowanym Krymie doszło wybuchu. W jego wyniku zniszczony miał zostać transport kolejowy z pociskami „Kalibr". Do eksplozji doszło również w okupowanym Armiańsku . Być może w obu przypadkach Ukraińcy wykorzystali drony.

SZ FR ostrzelały 11 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz cztery w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Komentarze (5)

 1. Anty 50 C-cali

  Ciekawa narracja - w mediach - o Bachmucie. Anglosaskie twierdza raczej, że obrona skrzyżowania komunikacji - w czasie ofensywy Genarała "Błoto" - jest ważna. Bo orda jak zjedzie z utwardzonej drogi, to wpadnie w błotko. Stąd taka uWaga na te "czołgi" na jednym lotnisku naszym. Nie , nie z naszego "rozbrojenia" - kto inny oddaje te wyciągarki na podwoziu Leo...DojczeWelle kręci nosem - jak i temacie 4 MiG-aczy-29, gotowych do oddania w tych dniach. Bo to "rozszerzy" wojnę. CO?! Anglosasi z oddali widzą nas i Słowację jako kraje FRONTOWE

 2. stasi

  Tylko co by te kalibry robiły na Krymie?

  1. Zygazyg

   No jeśli to uzbjonenie okrętowe to raczej były w drodze do lub z Sevastopola ….

  2. Rusmongol

   Uznam to pytanie jako dziwne.

  3. Chinol

   To samo pomyslem. Skoro okrety Rosjkie wycofaly sie z baz na krymie i(jak propagandwo mowila Ukraina) i operuja z innych baz. Troszke bez sensiu znow. Albo zapetlila sie propaganda.

 3. Chinol

  Co do staru droga z Testow to raczej RAdziecki dron a nie Ukrainski. Przemysl Ukrainski raczej sam nic nie stworzyl przez 30 lat po rozpadzie ZSRR. Ewetalnie jakies modyfikacje tego co dostali. Chyba ze sie myle?

 4. GB

  Ukraińcy donoszą iż rozpoczęli kontratak pod Bachmutem, ba ma to być nawet kontrofensywa. Póki co nie mam innego potwierdzenia.

 5. GB

  Amerykanie mają przyśpieszyć dostawy czołgów Abrams dla Ukrainy. Ale nie podali kiedy one dotrą. Brytyjczycy zaś deklarują że dostarczą pociski ppanc ze zubożonego uranu.