Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny, wiadomości

382. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

T-62 Ukraina
Zdobyty przez Ukraińców rosyjski zmodernizowany czołg T-62. Jedna z setek maszyn jakie opuściły Uralwagonzawod.
Fot. mil.gov.ua

382 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 12 marca 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką , Dworiczną i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Fedoriwką , Rozdoliwką , Mińkiwką , Bohdaniwką i Iwaniwskim . Rosjanie nadal naciskają na pozycje ukraińskie w północnej części Bachmutu . Sytuacja obrońców pozostaje tam ciężka, znacznie lepiej jest na południu miasta. Ciężkie walki toczą się o Orichowo-Wasyliwkę (wieś prawdopodobnie jest kontestowana) i Chromowe . Rosjanie przesunęli się na północny-zachód wzdłuż szosy M-03, prawdopodobnie zdobyli również wieś Zaliznianskie , położoną ponad 2 km na wschód od wspomnianej drogi. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. Artyleria rakietowa SZU ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika w Perewalsku .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką (walki toczą się już pod Awdijiwskim Zakładem Koksochemicznym ), Siewiernym , w Pierwomajsku , pod Newelskim , w Marince , pod Pobiedą i Wuhłedarem . Późnym wieczorem 11 marca Rosjanie zdobyli Krasnohoriwkę i odparli ukraiński kontratak. Obecnie najeźdźcy naciskają od północy i wschodu na Kamiankę . O wieś toczą się ciężkie walki. SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła rosyjski punkt dowodzenia w Ołeszkach . 11 marca pod Radeńskiem partyzantka ukraińska wysadziła tor kolejowy.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały jedną miejscowość przygraniczną w obwodzie sumskim.

Komentarze