Reklama

Wojna na Ukrainie

355. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

355 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 13 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką i Newskim . Rosjanie zostali prawdopodobnie odepchnięci od Torskiego . Walki toczą się również w lesie na zachód od Kreminnej i w rejonie Dibrowy . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Wyjimką , Fedoriwką , Wasiutiwką , w Bachmucie , pod Iwaniwskim i Czasiw Jarem . Kontynuowane są walki o Paraskowijiwkę , wokół której najeźdźcy chcą zamknąć pierścień okrążenia. Rosjanie znowu podeszli pod linię szosy M-03, łączącej Bachmut ze Słowiańskiem . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości. SZU ostrzelały miejsca koncentracji najeźdźców w okupowanej Kadijiwce i Mykołajiwce .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Krasnohoriwką , Awdijiwką , w Marince i pod Wuhłedarem . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: SZU odparły atak rosyjski na wieś Zaliznyczne . RSZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Wczoraj Ukraińcy podali, że w nad Bachmutem zestrzelili jednego Su-24 i jednego Su-25. Trafienie Su-24 potwierdził sam szef wagnerowców Prigozin, ale samolot miał płonący wylądować. Ukraińcy zaś pokazali zdjęcie wraku jakiegoś samolotu bez podania typu (a ja po tym co pokazali nie potrafię określić co to za samolot). Dziś Ukraińcy podali iż jednego z tych samolotów zestrzelił MANPADS Piorun.

Reklama