Reklama

Wojna na Ukrainie

342. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

342 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 31 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim i Jampoliwką . Rosjanie próbują odepchnąć SZU spod Dibrowy . SZ FR ostrzelały 31 miejscowości. Na terenie rosyjskiego miasteczka Szebiekino doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Spirnym , na wzgórzach na zachód od Krasnopopiwki , pod Krasną Horą , pod Paraskowijiwką , Bachmutem i Iwaniwskim . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła rosyjski punkt dowodzenia i skład amunicji w Kurdiumiwce .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskiem , Wodianym i Wuhłedarem . Trwają walki w Marince . SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 9 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim.

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  Pojawiły się dwa artykuły Timochina mówiące iż sankcje zabijają rosyjskie stocznie produkujące nawodne okręty, w szczególności przez brak produkcji siłowni, ale też radarów i innej elektroniki. Dotyczy to w szczególności fregat 22350, korwet 20380 i 20385. Natomiast budowana korweta 20286 być może zostanie dokończona jako jednostka eksperymentalna. Główną przyczyną jest bardzo powolna i niska produkcja siłowni, która też może zostać zaprzestana mimo że Rosjanie mówią iż opanowali technologię produkcji. Problem w tym że te siłownie mają komponenty zachodnie, a ich zamienników w takim standardzie technicznym nie produkuje się w Rosji.

 2. GB

  1. General Atomics sprzeda Ukrainie 2 drony MQ-9 Reaper za 1 dolara za sztukę. Ale dochodzi koszt 10 mln dolarów na przygotowanie i dostawę dronów oraz około 8 mln dolarów na roczną obsługę. Kolejnym warunkiem jest zgoda rządu USA. 2. Premier Netanjahu nie wyklucza dostaw systemu Iron Dome dla Ukrainy. Zmiana w polityce Izraela?

 3. oko

  Widać ewidentnie , że ukraincom brakuje żołnierzy I dlatego są wypierani, a dowódcy to chyba przes!li na rosyjska stronę.

  1. GB

   Tak, tak.... Jest kolejny filmik z rosyjskimi jeńcami w ukraińskiej niewoli. Niedawno zmobilizowani..

 4. GB

  Coś mówią iż ukraińska Toczka trafiła w przepompownię ropociągu Przyjaźń.

Reklama