Reklama

Wojna na Ukrainie

335. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna
Wojna w Ukrainie.
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

335 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 24 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Czerwonopopiwką i w lesie na południowy-zachód od Kreminnej . SZU znowu zbliżają się do tego miasta. Starają się również osaczyć pozycje rosyjskie we wsi Dibrowa . SZ FR ostrzelały 31 miejscowości. W rosyjskim miasteczku Szebiekino doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Rozdoliwką , Krasną Horę , Bachmutem oraz na zachód od Kliszczyjiwki . Brak informacji o sytuacji w Spirnym i Błahodatnym . Pojawiły się doniesienia o zajęciu przez Rosjan północnej części Opytnego . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowobachmutiwką , Krasnohoriwką , na północ od Wodianego i w Marince . Trwają walki pod Wuhłedarem . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: SZU odparły atak rosyjski pod Nowodanyliwką . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. W okupowanym Berdiańsku wysadzono samochód osobowy należący do miejscowego kolaboranta.

Odcinek chersoński: w nocy z 23 na 24 stycznia oddział specjalny Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy dokonał rajdu pod Nową Kachowką . W jego wyniku zabito 12 Rosjan i zniszczono jeden BTR-82A. Wzięto też do niewoli jednego żołnierza rosyjskiego. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. SZU ostrzelały miejsce koncentracji przeciwnika oraz sześć cystern z paliwem w Rubaniwce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 12 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim.

Rosyjska wieś Gornal w obwodzie kurskim miała zostać zbombardowana przez bezzałogowiec. Ranne zostały dwie osoby.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Ukraińcy zaprezentowali filmik jak na łodziach motorowych przekraczają Dniepr w okolicach Nowej Kachowki, niszczą budynek. Oczywiście rosyjska propaganda mówi że oddział został rozbity, byli zabici ukraińscy żołnierze, a nawet wzięci jeńcy. Ale żadnego dowodu na to nie przedstawiają.

Reklama