Reklama

Wojna na Ukrainie

322. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna w Ukrainie
Autor. 43rd Artillery Brigade/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

322 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 11 stycznia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką i Stelmachiwką . SZ FR ostrzelały 28 miejscowości. SZU ostrzelały wieś Staryj Hutor w obwodzie biełgorodzkim.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Spirnym , Wesełym , Rozdoliwką , Krasną Horą , Bachmutem , Kliszczyjiwką i pod Drużbą . Ukraińcy utrzymują północną część wsi Opytne . Pidhorodne zostało opanowane przez Rosjan, ale ich sytuacja nie uległa znaczącej poprawie, gdyż Ukraińcy utrzymują w swych rękach dwa wzgórza, pomiędzy którymi znajduje się okupowana wioska. Znaczna część Sołedaru znajduje się w rękach rosyjskich, ale zauważalne jest osłabienie nacisku sił agresora. SZU utrzymują w pełni głównie zachodnią dzielnicę, a także część centrum i dzielnicy północnej. Teren zabudowany jest już mocno zniszczony, z wielu budynków wielopiętrowych pozostały jedynie puste skorupy ze ścian. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wodianym , Newelskim , Pierwomajskiem , Krasnohoriwką , w Marince i pod Preczystiwką . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 3 przygraniczne miejscowości w obwodach czernihowskim i sumskim.

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  Pojawiło się zdjęcie z rosyjskiej biesiady w szkole w Makajewce. Na nim około 20-30 ludzi ludzi. w jednej sali. Patrząc co zostało z budynku to wszyscy zginęli, a takich sal musiało być kilkanaście albo i więcej.

  1. WolnyPowolny

   A widziales filmik z wziecia do niewoli kilku Ukrainskich zolnierzy?

 2. GB

  Niesamowity jest rzecznik ruskiej armii gen. Konaszenkow. W najnowszej odprawie sam jeden zniszczył już 4 amerykanskie bwp M2 Bradley. Nikt ich jeszcze nigdzie w Ukrainie nie widział, ale on już je zniszczył. Dowodów nie przedstawił, widocznie miał jakieś objawienia i dobre zioło.

 3. Anty 50 C-cali

  Z logiem 43 brygady, jest i obecna panzehaubica 2000, pod Sołedarem. Każda lufa potrzebna, do tych o dużej sile ogna, cccp-skiego kalibru - takie "bardziej precyzyjnego" . A z "kasetami" z Turcji, to nie dziw, jak niezmordowany Kanal 13 pokazuje ciałą z 70 -ciu "vyzwolicieli"...Co do czołgów, a konkretnie - Jednego, to SZU parzy po Sołedarze i "grzeje" po podejrzanych oknach. No faktycznie , tak "haubica" wsparcia. Aczkolwiek o marnym Maksymalnie KĄCIE podniesienia lufy.

 4. GB

  Zdaje zmienia się taktyka misji bojowych rosyjskich śmigłowców szturmowych. Wcześniej operowały w parach Ka-52 pierwszy za nim drugi Mi-28. W ostatnich dniach widzę już drugi filmik z dwoma Mi-28 (nie przypominam sobie aby po wiośnie był jakikolwiek filmik z dwoma operującymi razem Mi-28). Być może wynika to z olbrzymich strat Ka-52, lub może w końcu Mi-28 dostały jakieś systemy samoobrony (Witebsk dla nich?).

Reklama