Defence24.pl - wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka

Wielka akcja przeciwko Daesh w Turcji. Ponad 420 aresztowanych

Fot. Mahmut Bozarslan, Voice od America/Wikimedia, Domena Publiczna
Fot. Mahmut Bozarslan, Voice od America/Wikimedia, Domena Publiczna

Jak poinformowała w niedzielę prorządowa agencja Antolia, tureckie oddziały antyterrorystyczne aresztowały ponad 420 osób podejrzewanych o współpracę z Daesh.

Poinformowano, że 60 osób, głównie cudzoziemców, aresztowano w Ankarze. Łącznie w zakrojonej na szeroką skalę operacji aresztowano w kilku miastach 423 osoby. Do zatrzymań doszło m.in. w Stambule i Gaziantep w pobliżu granicy z Syrią.

Największą akcję przeprowadzono w prowincji Sanliurfa na południowym wschodzie kraju, gdzie policja aresztowała pod różnymi adresami ponad 100 osób; znaleziono wiele dowodów łączących je z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Turcja, w której w połowie ubiegłego roku udaremniono próbę przewrotu i gdzie dochodzi do krwawych zamachów w wykonaniu dżihadystów z Państwa Islamskiego oraz kurdyjskich bojowników, wzmogła wysiłki w walce z terroryzmem.

PAP - mini

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.