Tajwan będzie modernizować łączność

21 lipca 2020, 13:15
1440px-ROCA_Soldiers_Climbing_Stair_Go_to_Camp_20120324
Fot. 玄史生/Wikimedia CC BY-SA 3.0
Reklama

Według doniesień medialnych, tajwański resort obrony planuje wydać ponad 4,8 miliarda dolarów tajwańskich (163 miliony USD) na nowy system komunikacyjny, który uniemożliwi prowadzenie podsłuchów korespondencji przez Chiny.

Sprzęt używany obecnie przez Siły Zbrojne Tajwanu jest przestarzały i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Chiny mogłyby podsłuchiwać rozmowy pomiędzy jednostkami i uzyskać dostęp do poufnych informacji. Obecnie eksploatowany system łączności ma też niewystarczającą wydajność. Dochodzi do jego przeciążania i zrywania połączeń.

W związku z tym tajwańska marynarka wojenna, wyznaczona na koordynatora zamówienia dla wszystkich rodzajów SZ, ogłosiła 17 lipca br., że zamawia nowy system łączności za 4,8 mld TWD opracowany przez National Chung-Shan Institute of Science and Technology (NCSIST). Termin dostawy prawdopodobnie wyznaczono na koniec 2023 roku.

W sumie zamówienie obejmie 516 zestawów nowego sprzętu wysokiej częstotliwości dla wszystkich RSZ. Jednym z warunków, jakie musiał spełnić nowy system łączności był wymóg, aby wszystkie jego elementy i podzespoły zostały wyprodukowane na Tajwanie, tak aby uniemożliwić Chinom dostęp do tych technologii i późniejsze podsłuchiwanie korespondencji.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Chinek Malinek
wtorek, 21 lipca 2020, 15:29

Uwaga poufne!!!! 16 ,nowych F35 przebaziwano z okinawy na,tajwan Chińczycy TERAZ już to wiedzą i co z tym ZROBIĄ?

Tweets Defence24