Syryjskie media: większość prowincji Aleppo jest w rękach sił rządowych

17 lutego 2020, 14:41
70198444_2553526301395403_888779809017036800_n
Fot. Syrian Arab Army
Reklama

Syryjskie siły rządowe odbiły z rąk rebeliantów większość prowincji Aleppo — poinformowały w niedzielę media państwowe w Syrii. Prezydent tego kraju Baszszar al-Asad powiedział, że jego rząd zamierza odzyskać wszystkie syryjskie terytoria.

Według mediów państwowych w niedzielę syryjskie wojsko odbiło co najmniej 30 miejscowości w Aleppo, dzięki czemu po raz pierwszy od 2012 roku rząd odzyskał kontrolę nad tą prowincją.

Syryjczycy chcą wyzwolenia wszystkich terytoriów syryjskich

prezydent Syrii Basszzar al-Asad

Słowa Asada cytuje także irańska agencja SANA. Szef państwa syryjskiego stwierdził też, że "terroryści" w północno-wschodniej Syrii używają mieszkańców jako "żywych tarcz".

Samoloty bojowe Rosji, wspierające siły rządowe w Syrii, przeprowadziły w niedzielę naloty na prowincję, między innymi na miasto Anadan, które później zajęły siły syryjskie wspierane przez irańskie milicje, a także na miasto Haritan.

W jeden dzień zajęli terytorium, na którym przez osiem lat nie mogli przechwycić ani jednej wioski

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdulrahman

Rebelianci zostali wyparci do pobliskiej prowincji Idlib, w której siły rządowe, wspierane przez Rosję i Iran, także przeprowadzają ofensywę. Turcja, która jest sprzymierzona z niektórymi grupami rebeliantów, walczącymi z siłami lojalnymi wobec Asada, w ostatnich dwóch tygodniach w wyniku ofensywy sił rządowych straciła 13 żołnierzy. Ponad 800 tys. cywilów spośród 4 mln mieszkańców prowincji Idlib i Aleppo straciło dach nad głową.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 39
Reklama
Niuniu
wtorek, 18 lutego 2020, 14:04

Davien - jak twoja teza kolejny raz załamuje się w konfrontacji z faktami to jak widać poza żałosnymi próbami obrażania innych nic Ci nie pozostaje. A jak zamierzasz Nas informować kto i co zniszczył w Syrii to pooglądaj sobie filmiki ze zdobytej przez USA Rakki. Historyczne zdjęcia z bombardowań Wietnamu też jeszcze są dostępne. A jak nie to zawsze pozostaje nikczemne spalenie setek tysięcy kobiet i dzieci w Deznie, Hiroszymie czy Nagasaki. W Syrii dane Zachodnie mówią o ok 420 tysiącach zabitych w tym 25% cywili. A ilu cywili zginęło na skutek amerykańskiej wojny w Zatoce Perskiej w Iraku lub siedemnastoletniej amerykańskiej okupacji Afganistanu? A Jemen czy Libia to takie niby nic? Ci źli to niestety nie tylko i nie przede wszystkim rosjanie. I nie trzeba być obywatelem FR aby tak sądzić.

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 21:16

Niuniu, po pierwsze w Rakce trwały wielotygodniowe walki o kazdy dom a nie jak w Aleppo bandyckie naloty na cywili. W Dreznie zgineło ok 40 tys osób na zyczenie Stalina który prosił aliantów o ten nalot. W Hiroszimie i Nagasaki ok 150 tyś. Wszystkie trzy miasta były legalnymi celami. Ale teraz popatrzmy na Rosję: setki tysiecy ofiar głodu w leningradzie bo Rosjanie WYWOZILI z miasta zywność, 7-10 mln zagłodzonych podczas pokoju na Ukrainie by Stalin mógł sobie rozbudowywac armię niezliczone tysiace wymordowane jak "wspaniała" Armia Czerwona stosowała terror na zachod o Buga, ok 2 mln wymordowanych w Afganistanie, kolejne dziesiątki tysięcy w Syrii, Czeczeni, . W jemenie to odpowiedzialni sa Iran i AS, ale głownie Iran który podsyca ta wojenkę tak więc panie Niuniu Rosjanie daleko wyprzedzaja cała resztę

wert
środa, 19 lutego 2020, 00:32

dodaj skromny milion żołnierzy rozstrzelanych przez bataliony zaporowe NKWD jako tzw dezerterów. Jak podała Duma w 2018 na podstawie danych Gospłana straty Sajuza w wielikiej wajnie wyniosły: w wyniku bezpośrednich działań wojennych 19 mln sołdatów, 23 mln cywili; straty w wyniku głodu epidemii etc to 11 mln obywateli sajuza w tym blisko 6 mln dzieci do lat 4-ech. Razem skromne 53 mln sowieckich ludiej. Stalin zapodawał straty na 6 mln, Chruszczow 19 mln; Breżniew 23 mln; Gorbaczow 27 mln teraz chyba już dane się ustabilizowały i pokazują wielki szacunek do życia tego naszego "bratniego" naroda

yaro
wtorek, 18 lutego 2020, 08:20

"Jesteśmy tutaj, aby przynieść pokój, jak Rosjanie". W Syrii nastąpił kolejny konflikt między amerykańskim i syryjskim wojskiem. Tym razem wojskowi ze Stanów Zjednoczonych próbowali rozładować sytuację, wskazując, że ich zadania są zgodne z działaniami rosyjskiego wojska. Odpowiednie wideo zostało zamieszczone na You Tube w „Informatorze wojskowym” - portalu, należącym do syryjskich sił specjalnych Syrian Tiger Forces, który specjalizuje się w opisywaniu sytuacji bojowej w Syrii. Materiał filmowy pokazuje, jak Amerykanie wdali się w potyczkę w punkcie kontrolnym. Trasa: ich przejazdu została zablokowana przez bojowników syryjskich, którzy energicznie wyrazili swoje niezadowolenie z obecności wojsk ze Stanów Zjednoczonych. Głównymi uczestnikami konfliktu byli wysoki oficer SAR i amerykański pułkownik., który próbował uspokoić swojego syryjskiego „kolegę”: "Jesteśmy tutaj, aby przynieść pokój, jak Rosjanie". W odpowiedz usłyszał: "Gdziekolwiek przyjdą Stany Zjednoczone, przynosicie tylko śmierć i zniszczenie, nie jesteś tutaj mile widziani". Incydent miał miejsce w pobliżu miasta El-Kamyszly, położonego w północno-wschodniej Syrii. Jednostki amerykańskie są obecne w tym obszarze, głównie zapewniając bezpieczeństwo produkcji ropy dla amerykańskiej firmy.

yaro
wtorek, 18 lutego 2020, 08:14

cytuję przekaz z frontu od jednego z korespondentów (polak): "Kilka symbolicznych zdjęć z dzisiejszego dnia z objętej wojną Syrii Kurdyjskie kobiety w oddziałach specjalnych - Hawarî Anti-Terror “HAT”, łamią stereotyp kobiety na Bliskim Wschodzie "Rdzenni Syryjczycy" piszą na murach cyrylicą "Aleppo nasze" Armia syryjska prze na zachód od Aleppo rozbijając doszczętnie siły rebeliantów Syryjski generał dowódca elitarnej 25 dywizji , dawniej "Tiger Force", gen Suhejl al Hasan kontempluje w obliczu zwycięstwa.Dymy eksplozji rosyjskich bomb zrzuconych na pozycje dżihadystów. Bo wojnę tę wygrało rosyjskie lotnictwo." - koniec cytatu

sgx
poniedziałek, 17 lutego 2020, 21:42

Jedyne co jest w Syrii ważne to syryjskie pola naftowe. A na nich łapę trzymają Amerykanie. Więc choćby Putin i Asad wysłali całe swoje armie do ich odbicia to Amerykanie ich pogonią.

Fanklub Daviena
wtorek, 18 lutego 2020, 09:02

O co zakład, że to Rosja i Syryjczycy pogonią Amerykanów z Syrii a nie odwrotnie? Takie trolle jak ty, to już 5 lat temu ogłaszały, że "najdalej za 3 miesiące Asada spotka los Sadama albo ucieknie do Moskwy" i "Sowieci skończą w Syrii jak w Afganistanie"... :)

yaro
wtorek, 18 lutego 2020, 08:15

jakby Rosjanie podeszli ze swoją armią i armia syryjska to Amerykanie nie mieliby nic do gadania poza wrzeszczeniem w ONZ i mediach ... tyle w temacie dyletancie jeden.

już niebawem
wtorek, 18 lutego 2020, 13:42

To tylko kwestia czasu ale najpierw jak Irak wykopie USA do domu to SAA załatwi "problem" Al-Tanf na południu a dopiero potem pogoni US Army do Jordanii i Kataru. Będą gnać aż się będzie kurzyło i nawet łzy Daviena tego kurzu nie stłumią.

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 21:18

No i zobacz a juz al Mahdi po tym jak mu Iran zaczął strzelac w bazy wojskowe nawet słowem nie mówi o wycofaniu USA:) A juz raz SAA i Rosjanie próbowali to potem prosili o zawieszenie broni by resztki pozbierać z tego co zostało z ich oddziałów:)

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 10:40

Raz juz podeszli i do Rosji wysyłali hurtowo poleglych,kórych tam miało w ogóle wg Rosjan nie być.

yaro
wtorek, 18 lutego 2020, 12:18

Kłamiesz .... i nie ma co komentować tych bredni, chyba, że rozmawiamy o literackiej fikcji by Davien ...

Davien
piątek, 21 lutego 2020, 02:40

Wow to juz zapomniałes o masakrze jaka Wagnerowcom urzadziło USA?? Rosjanie twierdzili ze nie ma taz zadnych Rosjan a godzine pózniej prosili o zawieszenie broni by zabrac SWOICH rannych i zabitych.

lol
poniedziałek, 17 lutego 2020, 23:19

Może i pogonią, ale łatki okupanta od siebie tą swoją tanią propagandą łatwo nie odkleją. To są syryjskie pola naftowe, nie amerykańskie.

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 10:40

I administruja oraz zarzadzaja nimi Syryjczycy a nie USA.

Codybancks20
poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:50

Cały kraj zniszczony jak po trzęsieniu ziemi !!! Pewnie na odbudowę pozwolenie dostana ruskie firmy !!! Już współczuję Syryjczykom !!!

yaro
wtorek, 18 lutego 2020, 08:16

sa jeszcze Chińczycy a oni mają fundusze na to, a tak swoja droga kogo chcesz tam wpuścić ? firmy z krajów które sfinansowały ten bajzel w Syrii ?

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 10:47

Yaro akurat Rosja sfinansowała spora część tego bajzlu i sie do niego aktywnie przyczyniła wiec jak widać będa tam firmy z kraju który finansował tej bajzel. Cała reszta ma zwyczajnie Syrię i Asada gdzieś. A Chiny nie wchodza na niepewne tereny a takim jest Syria do tego mają własne problemy i to wcale niemałe.

Kapustin
poniedziałek, 17 lutego 2020, 20:53

Rosatom dostanie atomówke

gegroza
poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:34

No i tylko się cieszyć ! Asad to nie anioł ale w porównaniu z obcinaczami głów to dużo dużo mniejsze zło. Obrona islamistów kompletnie sie załamała. Teraz ich nadzieja tylko w Erdoganie.

Niuniu
poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:07

No i gdzie Panie Davien te setki tureckich F-16 które miały zamknąć niebo nad tymi terenami i zestrzeliwać wszystko co lata włącznie z rosyjskim lotnictwem? Wydarzenia z 16.02.2020 zgadzają się dokładnie z analizą sytuacji w Syrii przedstawioną wcześniej w def24. Wojny turecko-syryjskiej czy turecko-rosyjskiej nie ma i nie będzie.

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 00:39

No popatrz Niuniu a Syryjczyycy i Rosjanie atakuja regularne wojska tureckie?? Jak widac nie bardzo wiec najpierw prosze naucz sie polskiego zanim cos znowu zechcesz skomentowac:)

Fanklub Daviena
wtorek, 18 lutego 2020, 09:13

Na razie, możesz sprawdzić fotki na SouthFront, "islamiści przebierają się w tureckie mundury" - i taka wersja jest chyba wygodna dla Turcji gdy Rosja czy Syria przyp... w tureckich żołnierzy, skoro Ergodan jej nie prostuje... :-D

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 14:00

Funku ,Southfront i dowody:)) To praktycznie tak samo jakbys sie powołał na Sputnik:)

Fanklub Daviena
wtorek, 18 lutego 2020, 09:06

"Po ultimatów Erdogana grożącym atakiem wojsk tureckich na syryjskie, jeśli syryjska armia nie wycofa się do końca miesiąca, do pilnowania autostrady M5 obsadzono rosyjskie siły specjalne" - zobaczymy Davienku czy tureckie wojska "pod parasolem lotniczym z 200 szt. F-16" odważą się na ofensywę... :)

yaro
wtorek, 18 lutego 2020, 08:23

"Syria ponownie otwiera międzynarodowe lotnisko w Aleppo, po raz pierwszy od 9 lat " --- achh Ci źli Rosjanie ..... pomogli i miasto znormalniało ....

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 10:49

Taak, po tym jak przez kilka lat masakrowali cywilów w Aleppo i niszczyli miasto łaskawie otworzyli port lotniczy.

Fanklub Daviena
wtorek, 18 lutego 2020, 09:09

To jeszcze pikuś - w pierwszym tygodniu lutego podano: "Dzięki irańskim i irackim specjalistom udało się do Iraku i Iranu podłączyć syryjską sieć energetyczną i po raz pierwszy od wybuchu wojny w domach 75% Syryjczyków pojawił się prąd. Na razie zniszczenia w syryjskich elektrowniach okazały się zbyt duże, by je uruchomić". - kolejny przyczynek, dla którego Syryjczycy nie kochają USA i Turcji a popierają u siebie Irańczyków! :)

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 14:02

Ale wiesz funku ze elektrownie były celem dla Rosji a nei USA??

ccc
poniedziałek, 17 lutego 2020, 16:51

mam wrażenie, że tam podstawą walki jest dobry buldożer aby zbudować osłony. Praktycznie na każdym filmie widać akcje zza usypanych wałów. Izraelczycy chwalą się swoimi maszynami ale czy ktoś ma źródła jak to robią Arabowie?

michalspajder
poniedziałek, 17 lutego 2020, 16:47

Czyli legalny rzad odzyskuje wladze na terenie panstwa, ktorego zarzadzanie jest jego prawnym obowiazkiem. Dodam, rzad uznany przez ONZ, pomimo wspierania go przez takich "oprychow" jak Rosja i Iran. Dobrze to, czy nie? Turcja probuje zostac oprychem tez, a do tego jeszcze sa Amerykanie pilnujacy syryjskich pol naftowych dla "dobra " Syrii:-)))

Davien
poniedziałek, 17 lutego 2020, 19:02

Michał, ten legalny rzad tak sie znecał nad cywilami ze az wywołał cała ta wojne domowa jak spora część armii nie wytrzymała i się zbuntowała. Rosja zas pomagała bombardując cywili w Aleppo i Doumie i tuszujac ataki chemiczne asada. Dopiero jak USA i SDF odwaliły robote z terrorystami z ISIS i al kaidy rozbijajac ich w pył to się ruszyli, w końcu.

ja
wtorek, 18 lutego 2020, 00:33

ooo to usa odwaliy robote z terrstami? A nie iranczycy? i rosjanie? kto odbil Palmire np?;0

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 10:50

Palmire?? Nie Rosjanie którzy weszli tam jak ISIS sie wycofało a na pierwszy znaki ch powrotu zwiali az się kurzyło pozostawiając na pastwę terrorystó syryjskich sojuszników.

sża
wtorek, 18 lutego 2020, 09:11

Davien zapewne odpisze, że Palmirę odbili Amerykanie wspólnie z Saudami. Nie wiem tylko czy On w te brednie sam wierzy, czy tylko mu płacą za te kity?

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 14:03

Jak widać frustracja w Moskwie sięgneła zenitu ze sża nawet na gotowiec nie czekał ale postanowił sam cos wymyslec:) Daruj sobie , to zdecydowanie przekracza twoje mozliwości:)

Ech
wtorek, 18 lutego 2020, 00:31

Nie do konca. znaczy jestes davien naiwny albo slabo sie orinetujesz. W syrii jak w kazdym panstwie jest opzycja. opozycja duzo mniejsza niz np w turcji kurdow. jesi sie znajdzie bogate panstwo z zewnatrz ktore rekami np CiA i arabii Saudyjskiej uzbroii kilkaset ugrupowan opozycjnych (w tym nawet al kaide i obcinaczy glow) to masz wojne domowa i zniszcznie kraju. I okupacje pol nawtwych przez Usa. Jesi zas jakas opzycja w arabii saudyjskiej sie pojawi zniknie zanim mrugniesz okiem. radze wiec pocztac bo bajki to dla dzieci panie davien

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 10:52

Panie Ech, ak nie ma pan pojęcia jak zaczeła sie ta wojna to prosze sobie darować teksty z rosyjskiej propagandy. Cała sprawa jest dobrze znana ale jak widze do Rosji to jeszcze nie dotarło.

obalaczbredni
poniedziałek, 17 lutego 2020, 21:15

Panie Davien skończ już pisać te brednie. I tak jak codziennie 1000x pisałeś jak to Rosja bombarduje szpitale i ludność cywilną w Aleppo ale jakoś ta ludność witała z kwiatami tych okropnych "ruskich" i od 2 lat był całkowity spokój w Aleppo i ludzie tam wrócili do pracy, dzieci do szkół i jakoś nikt nie płakał jak to im źle pod rządami Asada i nikt nie płacze już od dawna za Al-kaidą, Al-Nusrą czy innymi fanatykami, którzy to bronili Aleppo i wiarę islamską przed "innowiercami" i zasłaniali się cywilami. Ataki chemiczne to ściema i całe te "białe" kaski które to filmowały i pozorowały okazały się mało wiarygodne. Ja wiem że taka praca i trzeba pisać, ale litości ... A armia się nigdy nie zbuntowała przeciwko Asadowi - to służby, którym zależało na wywołaniu tej wojny i obaleniu Asada uzbroiły bojówki i stworzyły ISIS do walki z Asadem. Filmów i zdjęć tego jaką broń, czy radiostacje znajdowano w miastach porzuconych przez ISIS są setki, to szambo wybija, chociaż media głównego nurtu starają się je chować jak najgłębiej

Davien
wtorek, 18 lutego 2020, 14:04

Obalacz tak witali Rosjan i Asada ze 900tys , głównie kobiet i dizeci własnie ucieka przed tymi "wyzwolicielami" I to wystarczy za cały komentarz twoich bredni.

Tweets Defence24