Reklama

Siły zbrojne

Święto ukraińskich spadochroniarzy w LITPOLUKRBRIG

Litewscy i polscy żołnierze przekazali życzenia swoim ukraińskim kolegom z okazji ich święta – Dnia Wojsk Powietrznodesantowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak informuje Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska, podczas uroczystego apelu przeprowadzonego w koszarach Wielonarodowej Brygady, żołnierze Sił Zbrojnych Litwy i Polski życzyli siły, odwagi, jedności, pokoju oraz żołnierskiego szczęścia w służbie wojskowej. Ukraińskim żołnierzom podziękował również dowódca brygady płk Zenon Brzuszko. 

W tym świątecznym dniu wyrażam podziękowanie za wysoki poziom profesjonalizmu, odwagę i wytrwałość, którą ukraińscy spadochroniarze wykazali w wielu wspólnych przedsięwzięciach szkoleniowych. Ukraińscy spadochroniarze są dobrymi ambasadorami swojego kraju i pokazują, że współpraca wojskowa może zacieśniać trójstronne więzi.

Płk Zenon Brzuszko, Dowódca LITPOLUKRBRIG

Ukraiński wkład w LITPOLUKRBRIG to 18 oficerów dowództwa i afiliowany batalion powietrznodesantowy. Od momentu utworzenia Brygady w 2016 r. żołnierze dowództwa Brygady i afiliowanego batalionu uczestniczyli w szeregu działań począwszy od międzynarodowych szkoleń do wydarzeń kulturalnych i stali się integralną częścią rodziny LITPOLUKRBRIG.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama