Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobotni przegląd prasy: Weterani na Wyspie Młyńskiej; Sojusz ćwiczy w Polsce; Rosja się zbroi; "NATO jest żenująco nieskuteczne"

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Przegląd prasy

Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz, Majgorzata Czajowska, Weterani na Wyspie Młyńskiej: "Do Bydgoszczy z całej Polski przyjechało około 450 weteranów wojskowych oraz weteranów służb podlegających ministrowi spraw wewnętrznych. 16 otrzymało wczoraj Odznaki Honorowe "Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej". W Operze Nova z wojskowymi spotkał się minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. - Bydgoszcz to jedno z najważniejszych miast na wojskowej mapie Polski. Cokolwiek się tutaj dzieje, to zawsze jest to świetnie zorganizowane. Można mieć poczucie, że weterani i wojsko czują się tutaj bardzo dobrze - powiedział minister."


Nasz Dziennik, Piotr Falkowski, Kto szybszy?: "Rosja może zająć państwa bałtyckie w ciągu dwóch dni, a NATO jest "żenująco nieskuteczne" - uważa czeski generał Petr Pavel.Czech w czerwcu obejmie stanowisko szefa Komitetu Wojskowego Sojuszu Północnoatlantyckiego.Zdaniem Pavla, w ciągu dwóch dni sojusznicy nie będą w stanie pomóc Litwie, Łotwie i Estonii, nawet z użyciem sił powstającej dopiero szpicy. Bo NATO jest ze względów politycznych niezdolne do reagowania na szybko zmieniającą się sytuację.


Fakt, NATO ćwiczy w Polsce: "Ok. 15 tys. żołnierzy z 22 państw weźmie udział w serii ćwiczeń wojskowych, które NATO przeprowadzi w czerwcu w Europie Środkowej i Wschodniej. Gospodarzem większości z tych manewrów będzie Polska."


Gazeta Wyborcza, Rosja się zbroi: "Prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o wznowieniu produkcji turboodrzutowego ponad dźwiękowego bombowca strategicznego o zmiennej geometrii skrzydeł Tu-160 (w kodzie NATO - Black Jack) - informuje w piątek rządowa "Rossijskaja Gazieta"

Reklama

Komentarze (1)

 1. Marek

  No proszę. Gazeta Wyborcza pisze o weteranach. A tak niedawno jeszcze publikowała artykuły pd tytułem "patriotyzm jest jak faszyzm". Odnośnie Rosji też im się co nieco pozmieniało. Kiedy ktoś ośmiela się napisać, że stanowi ona zagrożenie, już nie jest "rusofobem"...

  1. Mortimer

   Skoro masz tak głęboką wiedzę o tym, co pisuje GazWyb, nie będzie chyba problemem, byś podrzucił link do zamieszczonego na jej stronach artykułu pt. "Patriotyzm jest jak faszyzm". Nie musi być aktywny, każdy zainteresowany wklei sobie co trzeba w przeglądarkę. Bo przecież nie skłamałbyś, nie napisał czegoś, co w 100% nie odpowiada prawdzie. Skoro twierdzisz, żeby był taki artykuł, to na pewno był.

  2. Kilo

   A co to w ogole za moda na laczenie weteranow i patriotyzmu? Uznanie dla weteranow jest potrzebne, bo od 2002 i wczesniej traktowano ich czesto publicznie niemal jak najemnikow - zwalajac na nich wine za decyzje, ktore podjeli demokratycznie wybrani politycy. Ale jestem przekonany, ze weterani maja swoje osobiste poglady polityczne i wrzucanie ich razem do jednego worka jakiejs tam formy "patriotyzmu" (ktora czesto jest tylko medialnym wycieraniem sobie geby narodowymi symbolami) nie jest potrzebne.

Reklama