Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Zlikwidowano terrorystę nr 2 Państwa Islamskiego; Amerykański wywiad ostrzega przed falą zamachów w Europie; Kontrowersyjny projekt ustawy antyterrorystycznej

OSŻW Warszawa
OSŻW Warszawa

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Wyborcza, "Dżihadysta nr 2 nie żyje": Szef Pentagonu - Ash Carter - poinformował o zabiciu jednego z najważniejszych ludzi Państwa Islamskiego. "Abdul Rahman al-Kaduli, znany też jako Hadżi Imam, odpowiadał za finanse PI i niektóre sprawy zagraniczne, bywał określany jako nr 2 organizacji. Carter nie poinformował, w jaki sposób go zabito. Telewizja NBC, powołując się na źródła wojskowe, podała, że zginął nie w nalocie, lecz podczas akcji służb specjalnych. Helikoptery z komandosami miały wylądować w Syrii w czwartek rano. Amerykanie zaczaili się przy drodze, chcieli pojmać Al-Kadulego żywcem, ale napotkali opór; zginęły też trzy inne osoby w jego samochodzie. Według Cartera w ostatnim tygodniu służby USA zabiły wielu 'kluczowych terrorystów' PI."


MT, Fakt, "Amerykański wywiad ostrzega. Fala zamachów zaleje Europę!":  Amerykański wywiad ostrzega przed prawdopodobnymi atakami terrorystycznymi w Europie."Państwo Islamskie planuje kolejne zamachy w Europie - ostrzega telewizja CNN, powołując się na amerykańskie służby specjalne. Na celowniku terrorystów mają być m.in. stadiony i imprezy masowe! Wywiad USA ostrzega przed wieloma szykowanymi zamachami w Europie, które są na różnych etapach przygotowań."


Marcin Banasik, Dziennik Polski, "Uderzenie nie tylko w terrorystów": Projekt nowej ustawy terrorystycznej budzi wiele kontrowersji. W nowej ustawie pojawiły się między innymi zapisy o rejestracji każdej zakupionej karty pre-paid . Eksperci zwracają również uwagę na brak precyzyjnego zapisu kim jest osoba podejrzana o terroryzm. 

Reklama

Komentarze

    Reklama