Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Zakończyło się międzyrządowe spotkanie polskich i niemieckich przedstawicieli rządu; Zmiana na stanowisku ambasadora USA przy ONZ

Fot. ir.usembassy.gov
Fot. ir.usembassy.gov

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Jacek Liziniewicz, Gazeta Polska Codziennie, „Morawiecki: Kontrola granic to priorytet”: Zakończyło się międzyrządowe spotkanie polskich i niemieckich polityków, w którym uczestniczyła Angela Merkel i Mateusz Morawiecki. „Omówiliśmy kwestie europejskie, a tutaj mamy ogromne wyzwania. [...] Współpracujemy w ramach NATO. Mamy dobrą współpracę i plany, jeśli chodzi o systemy obrony. [...] Zgadzamy się co do naszej oceny Rosji i oceny sytuacji na Ukrainie - mówiła Angela Merkel.”


Maciej Koluszek, Gazeta Polska Codziennie, „Nauert kandydatką na ambasadora przy ONZ”: Zmiany w administracji rządowej Donalda Trumpa. Odchodząca ze stanowiska ambasadora USA przy ONZ  - Nikki Haley – nie podała powodów swojej rezygnacji. „Według amerykańskich mediów rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert ma zostać ambasadorem USA przy ONZ. Zajmująca to stanowisko do tej pory Nikki Haley ustąpi wraz z końcem 2018 r.”


Reklama

Komentarze

    Reklama