Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Broń nuklearna w Polsce?; Rosja oskarża Turcję o wspieranie Państwa Islamskiego; MON złoży doniesienie do prokuratury w sprawie nielegalnej inwigilacji

Francuski transporter opancerzony VAB Mk 3 fot. D.Sadza/D24
Francuski transporter opancerzony VAB Mk 3 fot. D.Sadza/D24

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Fakt, "Polska bliżej broni nuklearnej?": NATO jest ostrożne w stosunku do koncepcji rozmieszczania głowic jądrowych na terenie Polski, jednakże jest to możliwe.  "Polska powinna przestudiować opcję dołączenia do natowskiego programu dzielenia się bronią nuklearną - powiedział w wywiadzie dla Polsat News wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski."


Marcin Deja, Polska - Dziennik Łódzki, "Turecko-rosyjska wojna na słowa": Między Turcją a Rosją trwa konflikt dyplomatyczny. Rosja zarzuca Turcji, że wspiera Państwo Islamskie kupując towary, nie tylko ropę. Rosja wskazuje, że w incydent z wymianą handlową z IS  jest zamieszany sam prezydent Turcji i jego rodzina. Turcja odpiera te zarzuty mówiąc, że są to wymyślone kłamstwa i propaganda w stylu sowieckim.


Dorota Kania, Gazeta Polska Codziennie, "MON bada sprawę inwigilacji opozycji za rządów PO": Nowy Minister Obrony Narodowej - Antoni Macierewicz - zapowiada doniesienie do prokuratury w sprawie nielegalnej inwigilacji przez m. in. Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.  "W MON-ie i wszystkich podległych mu jednostkach przeprowadzany jest audyt mający na celu sprawdzenie, czy w ubiegłych latach były przestrzegane zasady demokracji i prawa – poinformował 'Codzienną' minister Antoni Macierewicz. W związku z ujawnioną przez ,Gazetę Polską' skalą inwigilacji polityków opozycji i opisujących działania władzy dziennikarzy MON rozważa złożenie doniesienia w tej sprawie do prokuratury. 'Co najmniej kilkanaście śledztw prowadzonych w ostatnich siedmiu latach umożliwiło inwigilację polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz współpracujących z tą partią ekspertów. A także dziennikarzy opozycyjnych mediów, m.in. z »Gazety Polskiej«, »wSieci«, »Do Rzeczy« i »Naszego Dziennika«'[...] Skala inwigilacji była na tyle duża, że do wyjaśnienia tej sprawy może być niezbędne powołanie sejmowej komisji śledczej. Nie wyklucza tego również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz."

Reklama

Komentarze (1)

  1. maciej

    Czyli Macierewicz po WSI bierze sie za SKW?

Reklama