Służba kontraktowa w rosyjskiej armii coraz powszechniejsza

9 czerwca 2013, 21:54
Zdj img_4367
Duża część rosyjskich wojsk powietrzno – desantowych i piechoty morskiej przejdzie na służbę kontraktową – fot. sdrvdv.ru
Reklama

W czasie spotkania z oficerami mianowanymi na wyższe stanowiska i na wyższe stopnie wojskowe prezydent Władimir Putin poinformował, że zmierza wprowadzić do końca 2013 r. służbę kontraktową w wybranych jednostkach specjalnych.
Czytaj: Rosjanie niechętnie idą do wojska. 65 tys. przypadków naruszeń prawa podczas poboru do armii Media rosyjskie przedrukowały następujące słowa Putina: „Realizujemy plan naboru szeregowych i podoficerów do służby kontraktowej. W bieżącym roku żołnierzami kontraktowymi będą skompletowane wszystkie spadochronowo – desantowe i szturmowo – desantowe bataliony Wojsk Powietrzno – Desantowych, a także znaczna część sił specjalnego przeznaczenia i piechoty morskiej”. Wcześniej rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu informował jedynie, że do końca 2013 r. do rosyjskiej armii zostanie przyjętych na kontrakt 60 tysięcy wojskowych. Czytaj też: Rosja wzmacnia bazę wojskową w Giumri na terytorium Armenii. Iskandery zostaną wycelowane w Azerbejdżan? Wbrew pozorom nie jest to pierwsza taka inicjatywa. Jeszcze w 2003 r. ówczesny minister obrony Siergiej Iwanow informował o planowanym w latach 2004 – 2007 przejściu części stanu osobowego sił zbrojnych na służbę kontraktową. Zmiany miały dotyczyć piechoty, wojsk powietrzno - desantowych i piechoty morskiej. Tym razem jednak za tymi zmianami stoi sam Putin, a wiec jest prawie pewne, że te plany zostaną zrealizowane. (MD)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24