Reklama

Siły zbrojne

WOT wesprze zabezpieczenie wakacji

Fot. WOT
Fot. WOT

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym ze zorganizowanego wypoczynku w okresie letnim Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej podpisał decyzję, na mocy której Wojska Obrony Terytorialnej wyznaczone zostały do udzielenia wsparcia podmiotom organizujący taki rodzaj wypoczynku.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się i zwalczania koronawirusa może wystąpić konieczność udzielenia wsparcia podmiotom organizującym wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Jak podaje rzecznik WOT ppłk Marek Pietrzak w związku z powyższym, w dn. 1 czerwca br. minister obrony narodowej, wychodząc naprzeciw potrzebom zasygnalizowanym  ze strony resortu rodziny, pracy i polityki społecznej oraz resortu edukacji narodowej, podpisał decyzję, na mocy której polecił Wojskom Obrony Terytorialnej wsparcie tego typu podmiotów, w przypadku wystosowania wniosku Głównego Inspektora Sanitarnego lub wojewody w tej sprawie.

Żołnierze WOT otoczą opieką wszystkich tych, którzy będą organizowali wypoczynek dzieci i młodzieży w tym roku(…) Zależy nam na tym żeby młodzież i dzieci bezpiecznie mogły wypocząć podczas wakacji(…) Żołnierze WOT na postawie decyzji będą wspierać organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, przede wszystkim organizacje harcerskie. [...] Żołnierze WOT są zawsze blisko, zawsze gotowi. Po raz kolejny udowodnili, że ich służba jest bezcenna jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków.

- minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Na mocy podpisanej dziś decyzji do zadań Wojsk Obrony Terytorialnej należeć ma przede wszystkim  prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ponadto Terytorialsi mają odpowiadać za udzielanie pomocy medycznej i wykonywanie zadań sanitarno-higienicznych oraz przeciwepidemicznych na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków.

W razie konieczności żołnierze mają zapewnić niezbędne wsparcie logistyczne oraz psychologiczne. Zobowiązani są również do odkażania pomieszczeń, sprzętu oraz pojazdów użytych do tych. zadań. Terytorialsi będą prowadzić również infolinię ułatwiającą uzyskanie informacji w tej sprawie.

Celem naszych działań będzie ograniczenie możliwości zachorowania, ograniczenie możliwości transmisji koronawirusa, a w konsekwencji zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży

- dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła
Reklama

Komentarze (4)

 1. Superglue

  Piekna idea WOT dowodztwa WP lat 90 tych legla gruzach. To jest koniec cywilizacji lacinskiej.

  1. Obywatel

   Płacz nic nie zmienia. Nieobecni nie mają racji. Cytując klasyka z PO: "to wygrajcie wybory". No, to wygrali... a PO nie. Najbardziej jęczą ci, którzy - gdy byli na stołkach - nic nie zrobili. A teraz pretensje... Żenada.

  2. Superglue

   Pan mawet nie wie kim jestem warto uwaznie czytac vo napisalem i poczytac wyklady AON.

  3. marian

   Proszę Pana. Jeżeli jest Pan fachowcem, czego nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, to dlaczego wstydzi się Pan swojego imienia i nazwiska? Jeżeli jednak ceni lub zmuszony jest Pan do anonimowości, to może jednak warto użyć nicku stopnia wojskowego lub tytułu naukowego. Bo tekst "Pan mawet nie wie kim jestem" używając nicku w internecie jest trochę słaby. Co do sedna tematu, to oczywiście zgoda :)

 2. pl87

  WOT to substytut Obrony Cywilnej finansowany z budżetu MON.

  1. Tdi

   Coraz częściej tak myślę.

 3. rob ercik

  O super, może wysłać wojsko na Śląsk, tam mają problem z kovidem

 4. martin

  Wot zabezpieczy wakacje. BEdzie palowal za nieposiadanie maseczki, cheap- a ?

Reklama