Reklama

Siły zbrojne

Wojskowe Zakłady Elektroniczne naprawią stacje radiolokacyjne NUR-21

Fot. 9. Brygada Kawalerii Pancernej
Fot. 9. Brygada Kawalerii Pancernej

1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o udzieleniu zamówienia na wykonanie naprawy głównej przedmodernizacyjnej z modyfikacją stacji radiolokacyjnych RT-21 (NUR-21) zgodnie z wymaganiami eksploatacyjno-technicznymi (WET).

1. RBlog zapoczątkowała proces wyboru wykonawcy usługi na początku 2018 r. w ramach procedury ograniczonej przyspieszonej. Otrzymano ofertę wykonania prac od jednego podmiotu - Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. z Zielonki. Zamawiający wydał decyzję o udzieleniu zamówienia w dniu 13 lipca 2018 r., wykonawcą zostały wspomniane Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. z Zielonki, ogólna wartość zamówienia wynosi 2,6 mln PLN.

W ramach prac naprawione i zmodyfikowane zostaną trzy stacje radiolokacyjne NUR-21. Proces modyfikacji będzie prawdopodobnie polegał na wymianie podzespołów, do których nie są już produkowane części zamienne.

RT-21 (NUR-21) to umieszczona na podwoziu gąsienicowym SPG-1M stacja radiolokacyjna produkowana od połowy lat 80. przez firmę Radwar, zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w pododdziałach przeciwlotniczych jednostek zmechanizowanych i pancernych.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Lejek

    Polska siła, he, he.

  2. Docent

    No to Zielonka już skrobie zamówienie na lampy do PIT-RADWAR ...

Reklama