Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupiło części do wozów bojowych

Fot. st.szer. Michał Wilk/17WBZ
Fot. st.szer. Michał Wilk/17WBZ

1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o udzieleniu zamówień w ramach przetargu na dostawę technicznych środków materiałowych do pojazdów bojowych.

Cały przetarg, który jest realizowany w ramach procedury ograniczonej przyśpieszonej, podzielono na osiem zadań, które dotyczą dostawy technicznych środków materiałowych do różnego rodzaju wozów bojowych będących na uzbrojeniu Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Zadania w kolejności obejmowały dostawy technicznych środków materiałowych dla: czołgów podstawowych PT-91 Twardy, kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, wojskowych samochodów ciężarowych Tatra, bojowych wozów piechoty BWP-1,  czołgów podstawowych T-72, opancerzonych samochodów rozpoznawczych BRDM-2, haubic samobieżnych 2S1 Goździk oraz wojskowych samochodów ciężarowych MAZ.

W wyznaczonym terminie złożone zostały oferty do 7 z 8 ogłoszonych zadań. Do oceny ofert złożonych we wszystkich ośmiu zadaniach posłużyły następujące kryteria: cena (waga 80), okres gwarancji (waga 10) i termin wykonania zamówienia (waga 10). Ostatecznie postępowanie zakończyło się wyłonieniem wykonawców w ramach 7 z 8 ogłoszonych zadań. Całkowita końcowa wartość zamówień wyniosła blisko 2,148 mln zł.

W ramach pierwszego zadania dotyczącego PT-91 Twardy złożone zostały trzy oferty, a kontrakt o wartości 540 tys. zł otrzymała spółka Cenzin Sp. z o.o. W ramach trzeciego zadania dotyczącego samochodów Tatra złożone zostały trzy oferty, a kontrakt o wartości ok. 211 tys. zł otrzymała spółka Kafar Bartłomiej Sztukiert. W ramach czwartego i piątego zadania dotyczącego odpowiednio BWP-1 i T-72 złożonych zostało po pięć ofert, a oba kontrakty o wartości odpowiednio ok. 457,7 tys. zł i 41,2 tys. zł otrzymała spółka Claymore Sp. z o.o. Sp. k.

W ramach szóstego i siódmego zadania dotyczącego odpowiednio BRDM-2 i 2S1 Goździk złożone zostały odpowiednio trzy i dwie oferty, a oba kontrakty o wartości odpowiednio ok. 6,19 tys. zł i 12,7 tys. zł otrzymała spółka Biwar Sp. z o.o.. W ramach ósmego zadania dotyczącego MAZa (zapewne będącego bazą dla elementów zestawów Newa-SC) złożone zostały odpowiednio dwie oferty, a kontrakt o wartości 879 tys. zł otrzymała spółka Cenzin Sp. z o.o..

Reklama

Komentarze (5)

 1. Zenek blue

  Dno i wodorosty obraz nędzy i szalonej rozpaczy tylko gdzie te 15,6 miliarda za które polska kupiła sprzęt w USA ? Gdzie sprzęt gdzie pieniądze ?

 2. Szlafmyca

  Mamy nowe twarde i bwp w gizycku SZACUN INSPEKTORAT UZBROJENIA

 3. BUBA

  A gdzie to znajduja sie czesci zamienne dla wiekowych BWP

 4. Lekarz

  To właśnie pokazuje stan naszej armii. Najbardziej ubawiło mnie uzupełnianie środków dla BRDM-2. Prawie XIX wiek. Może ruszą ZN'y z muzeum wojska polskiego????

 5. zxz

  imponujące

Reklama