Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupiło części do Jastrzębi

Fot. J.Sabak/Defence24.pl
Fot. J.Sabak/Defence24.pl

31. Baza Lotnictwa Taktycznego z Poznania poinformowała o udzieleniu zamówienia w postępowaniu na dostawę części zamiennych do myśliwców wielozadaniowych F-16C/D Block 52+ Jastrząb na lata 2021–2022.

Cały przetarg, który jest realizowany w ramach procedury ograniczonej przyśpieszonej, podzielono na 15 zadań (z dodatkowymi opcjami). Dotyczą one dostaw kilkuset części do samolotów wielozadaniowych tego typu, a w tym ponad tysiącu różnego rodzaju elementów takich jak nakrętki, złącza, przewody, złączki, przełączniki, uchwyty, wkręty, przekaźniki, jak i opony. Dostarczone części muszą być zgodne z aktualną dokumentacją techniczną producenta tej maszyny.

Przetarg ten przeprowadzony został ze względu na konieczność utrzymania wysokiej sprawności floty F-16. Elementy te są niezbędne do utrzymywania zaplecza materiałowego i serwisowego oraz możliwości wykonywania prac serwisowych tych maszyn na terenie ich rodzimej jednostki. Obecnie na uzbrojeniu Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej znajduje się 48 egzemplarzy myśliwców wielozadaniowych F-16C/D Block 52+ Jastrząb (w tym 36 w wersji jednomiejscowej C oraz 12 w wersji dwumiejscowej D). Aż 2/3 z nich znajduje się na co dzień w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego stacjonującej na lotnisku wojskowym Poznań-Krzesiny.

Termin składania ofert upłynął 23 kwietnia br. kiedy nastąpiło ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie dla poszczególnych zadań w tym przetargu. Do oceny wszystkich złożonych ofert posłużyło kryterium najniższej ceny. W ramach zadań nr 1, 3, 8, 9, 11, 13, 14, 15 podjęto decyzję o udzieleniu zamówienia spółce Drabpol sp. j. P. Drabczyński i Wspólnik, która otrzymała kontrakty o łącznej wartości prawie 588 tys. zł. Z kolei w przypadku zadań nr 2 i 10 wybrano spółkę Alioth Trading sp. z o.o., która otrzyma łącznie ok. 2648 tys. zł. Wykonanie zadań nr 4 i 5 przypadnie z kolei spółce Fin Sp. z o.o, która otrzyma za nie łącznie 253,5 tys. zł. Zadania nr 6 i 7 wykonają z kolei odpowiednio Ankol sp. z o.o. oraz Polprem Andrzej Dębski i inni sp. j.

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama