Siły zbrojne

Włoska armia wprowadza patrole konne

Podczas ćwiczeń Dark Knight 8. pułk „Lansjerów Montebello” przygotowywał się do działań stabilizacyjnych w Kosowie. Fot. esercito.difesa.it/Ministerstwo Obrony Włoch.
Podczas ćwiczeń Dark Knight 8. pułk „Lansjerów Montebello” przygotowywał się do działań stabilizacyjnych w Kosowie. Fot. esercito.difesa.it/Ministerstwo Obrony Włoch.

Jeden z pułków włoskiej armii zamierza wykorzystać patrole konne podczas operacji pokojowej w Kosowie.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku 8. pułk wojsk lądowych Włoch „Lansjerów Montebello" zakończył ćwiczenie Dark Knight 2014, prowadzone przed kolejną rotacją włoskiego kontyngentu w Kosowie. Scenariusz manerwów zakładał między innymi wykorzystanie patroli konnych, w warunkach konfliktu o niewielkiej intensywności.

Według włoskiego ministerstwa obrony, przebieg ćwiczenia wskazał, że patrole konne charakteryzują się wysoką mobilnością w trudnych warunkach terenowych, są w stanie operować w sposób skryty i nie wymagają znacznego wsparcia logistycznego. Z tego też powodu żołnierze poruszający się na koniach są wartościowym uzupełnieniem sił, działających w warunkach konfliktów o niskiej intensywności, zwłaszcza w trudnych warunkach terenowych.

Po zakończeniu ćwiczenia Dark Knight 2014 włoskie patrole konne są w pełni przygotowane do działań, także w obszarze potencjalnego konfliktu. Pułk „Lansjerów Montebello” trafić ma do Kosowa, wraz z kolejną rotacją włoskich sił w ramach Wielonarodowej Grupy Bojowej – Zachód. Wcześniej patrole konne osiągnęły wstępną gotowość bojową, co oznaczało zdolność do udziału w operacjach reagowania kryzysowego w ramach wsparcia służb ratowniczych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.